Kajakář Hradilek chodí relaxovat do pražské ZOO za gorilami

Je víc než pravděpodobné, že ve chvíli, kdy skončí v Praze-Tróji dnešní finálový program závodu započítávaného do Světového poháru vodních slalomářů, nejeden z diváků si to pěšmo namíří do nedaleké zoologické zahrady, aby si tuhle poslední srpnovou sobotu užil se vším všudy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek získal ve vodním slalomu K1 stříbrnou medaili | Zdroj: Reuters

„Do ZOO chodím docela pravidelně, je to docela příjemné prostředí na to, aby se člověk odreagoval. Popovídám si se zvířaty, rád se chodím dívat hlavně na gorily, protože jsou nám nejpodobnější,“ svěřuje se s úsměvem na líci Vavřinec Hradilek.

Jiří Rohan, v jedné osobě trenér a ředitel probíhajícího závodu Světového poháru, má prý jako příznivec pražské ZOO trochu špatné svědomí.

„Přiznám se, že poslední dva roky jsem v ZOO nebyl, ale říkal jsem si, že bych rád zase zašel,“ říká bývalý špičkový deblkanoista a myslí při tom i na sté narozeniny české kanoistiky a na světový šampionát vodních slalomářů, který bude na jejich počest uspořádán v září příštího roku v Praze-Tróji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Aleše Procházky o vztahu kajakářů k pražské ZOO

„Navíc i mistrovství světa bych rád pojal nějak ve spojení s pražskou zoologickou zahradou, jestli by s námi nějakým způsobem spolupracovala.“

Teoreticky vzato by si Jiří Rohan při nejbližší návštěvě zoologické zahrady mohl také vybírat vhodného maskota pro mistrovství světa. Pokud se ale toho týká, není už co řešit.

„Maskota už máme vybraného, zvolili jsme tradičně lvíčka, prezentovali jsme ho už minulý rok při světovém šampionátu v Bratislavě. Máme udělaného nejen maskota, ale i malé lvíčky v tiskovém středisku a VIP stanu.“

Takže - po ránu se můžete vydat do Tróje za vodními slalomáři a za lvíčkem, který zaručeně nekouše, zatímco spousty dalších živočichů na vás čekají jen o kousek dál.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme