Kajakář Hradilek má hattrick, potřetí se stal Kanoistou roku

Olympijský medailista Vavřinec Hradilek, který v Hrách v Londýne vybojoval ve vodním slalomu stříbro, získal potřetí v kariéře ocenění pro vítěze ankety Kanoista roku. V anketě, v níž hlasovali trenéři, funkcionáři, novináři i závodníci, obdržel Hradilek 308 bodů.

Kajakář Vavřinec Hradilek získal ve vodním slalomu K1 stříbrnou medaili | Zdroj: ČTK

Druhé místo obsadila kajakářka Kateřina Kudějová, která vybojovala titul mistryně světa a vicemistryně Evropy do 23 let a v uplynulé sezoně skončila druhá v hodnocení Světového poháru. Jako třetí se umístil bronzový medailista z mistrovství světa Ondřej Rolenc.

Hradilek vyhrál anketu Kanoista roku už v letech 2009 a 2010. Letos prožil pětadvacetiletý kajakář vynikající sezonu, kromě stříbrné medaile z olympijských her v Londýně byl třeba čtvrtý na mistrovství Evropy. Společně se Stanislavem Ježkem se navíc probojovali až do semifinále olympijského závodu v deblkanoi.

Své vítěze včera poznala i kategorie juniorů, mezi slalomáři vyhrála anketu kajakářka Karolína Galušková, mezi sjezdaři kanoista Vladimír Slanina.

Anketa Kanoista roku 2012:

Celkové pořadí: 1. Hradilek (vodní slalom, K1) 308 bodů, 2. Kudějová (vodní slalom, K1) 54, 3. Rolenc (sjezd, C1) 44, 4. Ježek (vodní slalom, C1) 43, 5. Volf, Štěpánek (vodní slalom, C2) 41.

Slalom: 1. Hradilek 290, 2. Ježek 69, 3. Kudějová 66.
Sjezd: 1. Rolenc 210, 2. Mrůzek (K1) 106,3. M. Šrámek, Tomek (C2) 91.