Kajakář Hradilek si po olympiádě užívá extrémních závodů

Na olympijských hrách v Londýně vybojoval pro českou výpravu vůbec první medaili. Od té doby se kajakář Vavřinec Hradilek věnoval bujarým oslavám a také několika extrémním závodům. Přesto, že mu několikrát šlo skoro o život, chce v tom pokračovat dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závody SP ve vodním slalomu 24. srpna v Praze. Na snímku je český kajakář Vavřinec Hradilek. | Zdroj: ČTK

„Já si myslím, že jsem od přírody dost dobrodružný a vyhledávám dost takové prostředí k odreagování. Takové, jako třeba rakouské ledovcové řeky. Minulý týden jsem byl celý v Rakousku, kde jsem jezdil na divokých řekách s kamarády. Vyrostl jsem na tom, ale pořád mi to zprostředkovává prostředí k překonání překážek,“ říká Vavřinec Hradilek.

Od olympijských her zvládl extrémní závod v Bratislavě, vypouštění Lipna, slavný Dolomiten Man, atletický desetiboj a naposledy mistrovství světa v extrémním kajaku. Mimochodem i bez řádného tréninku postoupil do superfinále. To, ještě umocnilo dobré pocity, které si Vavřinec z Rakouska přivezl, jaký kontrast s tím, co prožíval krátce před závodem.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Vavřincem Hradilkem mluvil Petr Kadeřábek

„Opravdu to budí respekt. Člověk přijede někam, sundá loď z auta, převlékne se a přemýšlí nad velkým množstvím věcí – že se tam už třeba utopilo několik lidí. Ale pořád ho to tam táhne jako magnetem. Když pak sednu do lodi, tak už nepřemýšlím o žádných blbostech a poslouchám tu vodu. Hledáme nejbezpečnější cestu, abychom to sjeli všichni dolů v pořádku.

Doma ale Vavřinec Hradilek po návratu z Rakouska moc dlouho nepobude. Už za pár dnů odjíždí za další výzvou.

„Teď odlétám do Ameriky na další extrémní závod, kde nejde o žádné prize money a je to opravdu jeden z nejprestižnějších z kajakářských závodů po celém světě. Je to trochu jiný charakter řeky, je to uzavřený kaňon s kaňony a je tam i jeden asi sedmimetrový vodopád, kterému se říká gorila. Tak na ten jsem zvědavý,“ usmívá se stříbrný medailista z Londýna s dobrodružným srdcem Vavřinec Hradilek.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme