Kajakář Hradilek slaví po dvou letech vítězství v závodě Světového poháru

Kajakář Vavřinec Hradilek ukončil v polském Krakově po dvou letech čekání na vítězství ve Světovém poháru. Další Češi ve finále se na pódium nedostali. Kanoista Stanislav Ježek byl šestý, kanoistka Kateřina Hošková obsadila pátou příčku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek na kanálu v Praze Troji

Kajakář Vavřinec Hradilek na kanálu v Praze Troji | Foto: Vojtěch Man

Hradilek se sice do semifinále probojoval až z 24. pozice, ale následně zajel devátý nejrychlejší čas a čekal ho boj o medaile.

V závěrečné jízdě svůj čas ještě zlepšil a z prvního místa před Slovákem Martinem Halčinem a Francouzem Mathieum Biazizzem nakonec bronzového medailistu z Londýna nesesadila ani dvousekundová penalizace za dotek branky.

Hradilek si po závodě si oddychl, že se konečně vrátil na nejvyšší stupeň vítězů.

„Samozřejmě se to tak dá říct, ale posledních pár týdnů jsem měl z ježdění dobrý pocit. Je hezké, že jsem se vrátil na stupně vítězů na trati, které zrovna nepatří mezi moje oblíbené,“ řekl Českému rozhlasu 28letý kajakář.

Štěpán Pokorný, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme