Kajakář Hradilek věří, že jeho olympijská medaile přiláká mládež k vodnímu slalomu

Po olympiádě v Londýně by se dalo říct, že září je v České republice měsícem sportovních náborů do nejrůznějších klubů. Samozřejmě vedou ty, které se zaměřují na ‚medailové‘ sporty. O atletiku je zájem velký vždy, ale třeba takový vodní slalom zažívá díky Vavřinci Hradilkovi docela slušný boom.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stříbrný kajakář londýnské olympiády Vavřinec Hradilek při SP v Praze

Stříbrný kajakář londýnské olympiády Vavřinec Hradilek při SP v Praze | Zdroj: ČTK

„Loni byli přijatí asi tři žáčci a letos je to víc než dvacet. Jsem přesvědčen o tom, že ta olympiáda a potažmo třeba moje medaile k tomu nějakým způsobem přispěla. Já jsem díky olympiádě v Atlantě třeba začal,“ říká stříbrný medailista z Londýna, vodní slalomář Vavřinec Hradilek z USK Praha.

Prakticky celý první měsíc nového školního roku jsou na kanále v pražské Tróji otevřeny dveře pro mladé zájemce, kteří si na základě Hradilkova úspěchu chtějí splnit olympijský sen. Pětadvacetiletý závodník jezdí na kajaku od deseti let, kdy byl samozřejmě ještě školou povinný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpán Pokorný informuje o tom, jestli úspěchy z Londýna přilákaly děti ke sportu

A jak přiznává, sport od útlého věku mu v lecčems pomohl a příklad by si z něj měli vzít ti, kteří jasné plány ve svém volném čase nemají.

„Ty rodiny potřebují nějakým způsobem děti tlačit k tomu, aby nejen sportovaly, ale aby se opravdu socializovaly ve společnosti. Sport tomu myslím napomáhá velmi, protože já mám vlastní zkušenost za školy, že jsem se vždycky na tělocvik těšil. Po něm se to dítě dokáže víc koncentrovat. Sport funguje jako taková prevence znuděnosti,“ potvrzuje všeobecně známou pravdu Vavřinec Hradilek.

Zájem dětí o sport vzrostl, i díky olympiádě, těší desetibojaře Šebrleho

Číst článek

Olympijské hry, na kterých Česko získalo celkem deset medailí, určitě pomohly k většímu zájmu, řekněme dětí u počítačů o sport, a to je samozřejmě příznivá zpráva. Vliv her ale můžeme sledovat i u dětí, které vrcholově sportují už od mala.

Děti potřebují vzor

Například Martin, mimochodem nadějný čtrnáctiletý volejbalista, trénuje každý den. A jeho sportovním vzorem není nikdo jiný než zlatý medailista z Atén a nejstarší účastník desetiboje v Londýně Roman Šebrle.

„Dělám si inspiraci, budu se snažit, abych sportoval podle něj, abych stoupal tak nahoru jako on.“ A jako Martin to má i od dva roky mladší vytrvalostní plavkyně Bára, která má po olympiádě v Londýně jasno.

„Hodně jsem se na to koukala, obdivovala jsem je a uvažovala jsem o tom, že bych se tam také chtěla dostat,“ dodává dvanáctiletá Bára.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme