Kajakář Hradilek vylezl z vody, v přípravě je jako obojživelník

Vodní slalomáři se po skončení sezóny proměňují v obojživelníky a pádlování střídají s kondiční přípravou na suchu. Výjimkou není ani kajakář Vavřinec Hradilek, kterého můžete v tyto dny potkat na kopcích u Špindlerova Mlýna. A společnost mu dělá parta judistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek, vodní slalomář | Foto: Alžběta Švarcová

„Já jsem se s Jardou Ježkem bavil už dřív, že bych potřeboval nějakou průpravu na ty pády, protože to oni přece jenom umí nejlépe. A ono se to v životě dost hodí,“ vysvětluje Vavřinec Hradilek, proč si vybral partu bojující na tatami.

Pády mívají nejrůznější podoby. Někdy jsou dílem okamžiku, jindy poznamenají život sportovce i na několik měsíců. Olympijský medailista z Londýna a loňský mistr světa se o tom ujistil právě letos, kdy laboroval s krční páteří a vinou toho se buď ocital v roli nedobrovolného diváka, nebo, v lepším případě, při závodech jen paběrkoval. „Tak to je a život sportovce v tom asi není jednoduchý,“ prozaicky komentuje letošní sezónu závodník, který už je snad konečně fit.

„Můžu si z toho vzít motivaci do další sezóny. Bude to pro předolympijská sezóna a já se na to úplně neuvěřitelně těším,“ zdůrazňuje to poslední slovo VH, „začínáme trénovat a na vodě mě to baví.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Kajakář Vavřinec Hradilek zkouší v přípravě jiné sporty

Voda na předsezónní trénink nestačí

Ale jak vlastně přezimuje vodní slalomář, který chce mít pokud možno hned při jarním startu do sezóny optimální formu? Na jaké sportovní disciplíny sází? „Určitě na běh, pokud ještě není sníh. Pak lyže, běžky,“ prozrazuje Vavřinec Hradilek. Jen s tím by si ale nevystačil, a tak vyjmenovává další disciplíny: „Dokud nemrzne, jezdíme na vodě. Máme super teplé vybavení, takže na vodě se toho odjezdí taky poměrně dost. I když samozřejmě ne na divoké, stačí ta tekoucí, tu také potřebujeme. Gymnastická průprava je také dobrá.“

K tomu v případě Vavřince Hradilka připočtěme nejrůznější kolektivní hry - fotbalem počínaje a hokejem konče. A také třeba adrenalinové zážitky spojené nejen s pádlováním. Ale u každého samozřejmě platí, že jeho sportovní repertoár má určité meze.

„Jsou sporty, které já bych asi dělat nemohl,“ jako třeba skoky na lyžích. „Teď jsem viděl ten závod Red Bull400, jak vybíhali nahoru. Vyběhnout si skokanský můstek nahoru, to asi ještě OK. Ale sjet si ho dolů na lyžích, to ne,“ směje se vodní slalomář Vavřinec Hradilek.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme