Kajakář Přindiš se vzpamatovává ze zranění. Kvůli přípravě na boj o Rio přerušil i studium

Ani ne před rokem a půl si rozdrtil chrupavku v rameni a musel na operaci. Loni se jako úřadující vicemistr Evropy nevešel do národního týmu, a tak trénoval rakouské závodníky. Dnes je ale vodní slalomář Vít Přindiš zpátky ve světové špičce a za měsíc bude bojovat o letenku na olympijské hry do Ria.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Přindiš | Foto: Jan Suchan

„Začátek byl nepříjemný, mrzelo mě to. Spíš se ale z těchto věcí snažím poučit a najít na tom něco dobrého, nějakou výhodu do dalšího fungování,“ vrací se Vít Přindiš do doby, kdy se zranil.

Pak nějaký čas nosil levou ruku v závěsu a neúspěšně se pokusil o svou „mission impossible“ – nominovat se mezi trojici reprezentačních kajakářů po pouhých pár týdnech pořádného tréninku.

„Že by se z toho člověk měl zbláznit nebo to bral jako obrovskou tragédii, to ne. Je to přece jen sport a pro mě hlavně zábava,“ tvrdí Přindiš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Občas mám dny nebo i týden, kdy rameno bolí a nefunguje tak, jak by mělo, říká slalomář Vít Přindiš

Šestadvacetiletý slalomář nezapšknul. Místo toho loni pomáhal s tréninkem Rakušanům, dával dohromady své další plány a ještě v létě porazil Vavřince Hradilka i Jiřího Prskavce a obhájil titul mistra republiky. Přitom ani dnes ještě není po operaci ramena úplně fit.

„Mám občas dny nebo i týden, kdy rameno bolí a nefunguje tak, jak by mělo. Naštěstí to nezpůsobuje žádné velké výpadky, ale furt to cítím, není to tam, kde to před operací bylo. Rameno, i když se občas ozývá, funguje tak, aby se s ním dalo krásně pádlovat a já nemusel chodit přes nějakou bolest,“ vypráví slalomář.

Proto mohl už na podzim začít v Praze trénovat na novou sezonu. A protože chtěl udělat maximum pro přípravu na tento olympijský rok – napádlovat hodiny a hodiny na divoké vodě a také odletět s parťákem Hradilkem na několik měsíců do Austrálie a na Nový Zéland – přerušil dokonce své doktorské studium na ČVUT.

„Když to tak trošku zlehčím, tak se ze mě stal profesionální sportovec. Mohl jsem na dva měsíce odjet do Austrálie a trénovat nejvíc, co jsem kdy trénoval, takže je ze mě poprvé sportovec,“ směje se právě před návratem z australského soustředění Přindiš.

Ten u protinožců ukázal, že znovu patří do světové špičky. Ve dvou slušně obsazených přípravných závodech totiž skončil první a třetí.

Aby byl jeho comeback úplný, chce se v dubnu poprat s dalšími elitními slalomáři Jiřím Prskavcem, Vavřincem Hradilkem nebo Ondřejem Tunkou o jediné české kajakářské místo pro olympijské hry v Riu.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme