Kajakář Vít Přindiš ovládl závod SP ve španělském Seu d'Urgell

Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Sedmadvacetiletý reprezentant USK Praha zvítězil čistou jízdou s náskokem 18 setin před Slovákem Jakubem Grigarem, třetí Peter Kauzer ze Slovinska byl o 33 setin pomalejší.

Kajakář Vít Přindiš

Bezprostředně po dojezdu se Přindiš přitom o svůj primát musel obávat, protože mu hrozilo, že dostane penalizaci za dotek s brankou.

„Byly tam proti mně nějaké protesty, ale naštěstí to dopadlo dobře. Teď je to úžasný pocit,“ uvedl v tiskové zprávě český kajakář.

Ondřej Tunka byl ve finále osmý, Luboš Hilgert po triumfu v semifinále obsadil i kvůli třem dotykům branek v závěrečné jízdě desáté místo. Oba si přitom v letošní domácí nominaci nevybojovali stálé místo v tříčlenné reprezentační sestavě.

Český tým měl ve finále trojnásobné zastoupení a slavil triumf i přesto, že na startu ve Španělsku nebyl olympionik a mistr Evropy Jiří Prskavec a v páteční kvalifikaci nečekaně vypadl stříbrný medailista z londýnské olympiády i z nedávného ME Vavřinec Hradilek.

SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:
C1: 1. Slafkovský (SR) 97,25 (0 tr. sekund), 2. Gargaud Chanut (Fr.) -1,39 (2), 3. Gebas -3,54 (0), ...v semifinále 11. Rohan, 17. Rak (všichni ČR).
K1: 1. Přindiš (ČR) 91,85 (0), 2. Grigar (SR) -0,18 (0), 3. Kauzer (Slovin.) -0,33 (0), ...8. Tunka -3,52 (0), 10. Hilgert (oba ČR) -9,87 (6).

Ženy:
C1: 1. Vilarrublaová 113,74 (2), 2. Lazkanová (obě Šp.) -5,26 (2), 3. N. Foxová (Austr.) -6,24 (2), ...v semifinále 13. Fišerová (ČR).

ČTK, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít