Kajakářka Hilgertová si věří před MS na nejlepší desítku

Přívětivé počasí doprovázelo české vodní slalomáře, kteří se dnes vydali do Bratislavy vstříc nejdůležitějšímu závodu letošní sezóny. V příštím týdnu je čeká světový šampionát spojený navíc s kvalifikací pro olympijské hry v Londýně. A v jakémže duševním rozpoložení jsou teď naši reprezentanti? Na podobnou otázku by každý z nich asi odpověděl jinak, a tak se pro tuto chvíli zastavme alespoň u zasloužilé kajakářky Štěpánky Hilgertové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakářka Štěpánka Hilgertová na SP ve vodním slalomu 2010, Troja | Foto: Jiří Prskavec

Aktuální náladu dvojnásobné olympijské vítězky spoluvytváří nejen pohled na oblohu a na teploměr, ale především čerstvá vzpomínka na minulý víkend, kdy se jí na mistrovství republiky pořádaném pod lipenskou přehradou povedlo zase jednou překročit svůj vlastní stín a získat po deseti letech domácí titul.

„Nedá se říct, že bych Lipno neměla v oblibě, spíš mi trochu nesedí jeho termín, které téměř vždycky bývá před vrcholem sezony. To už mívám myšlenky někde úplně jinde, takže mistrovství republiky jsem v posledních letech buď vynechávala nebo hodně kazila." Což opravdu nebyl případ minulého víkendu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kajakářka Hilgertová si věří před MS na nejlepší desítku

Vedle titulu mistryně republiky potěšilo Štěpánku Hilgertovou ještě něco. „Že se mi konečně podařilo načasovat ten nejlepší výkon na poslední jízdu víkendu, na finále. To je pro mě dobrý signál před mistrovstvím světa."

Teď je ze všeho nejdůležitější pekelně se soustředit na světový šampionát, kde budou v sázce nejen medaile, ale i postupová místa pro letní hry v Londýně. Díky častým tréninkovým výpravám do Bratislavy mohou čeští slalomáři tvrdit, že obtížnou trať v Čunovu dobře znají. Ale totéž vlastně platí o jejich soupeřích, kteří si nechávají zdát o startu na olympiádě.

„Celý svět tam letos tráví maximum, protože to je pro každého naprosto klíčová záležitost. Třeba o manželech Oblingerových vím, že si už vloni pronajali v místním hotelu pokoj na dva roky dopředu a tráví tam v podstatě veškerý čas, který netráví jinde na závodech. Spousta dalších tréninkových skupin se chová velmi podobně," poznamenala Hilgertová.

Jinými slovy - konkurence je v předolympijské sezóně dvojnásob nepříjemná. Ale to už stačil zjistit každý, kdo startoval na letošním evropském šampionátu, v závodech Světového poháru nebo na předolympijském testu v Londýně.

A co na to Štěpánka Hilgertová? „Přestože se mi v letošní sezoně dařilo s poměrně velkými výkyvy, pořád ještě doufám, že bych měla být schopná bojovat minimálně o tu světovou desítku. A pokud by se mi podařilo postoupit mezi finálovou desítku, záleželo by na konstelaci ostatních.“

Zkušená česká kajakářka navíc uvedla. „Znovu musím opakovat, že soupeřky udělaly obrovský pokrok a pole adeptek na dobré umístění se hodně rozšířilo. Uvidíme, jak kvalitní závod se pojede přímo na mistrovství světa, ale předpokládám, že to bude závod velmi nabitý."

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme