Kajakářka Kudějová si vyjela na SP v Seu d´Urgell třetí místo

Čeští vodní slalomáři se dočkali při Světovém poháru v Seu d´Urgell dalšího umístění na stupních vítězů. Po triumfu kajakáře Hradilka a třetím místu kanoistky Hoškové skončila třetí i kajakářka Kateřina Kudějová.

Kateřina Kudějová jede kvalifikační jízdu na MS v Čunovu v kategorii K1

Kateřina Kudějová jede kvalifikační jízdu na MS v Čunovu v kategorii K1 | Zdroj: ČTK

Kateřina Kudějová se dostala mezi nejlepších deset z poslední pozice, finálovou jízdu ovšem zvládla bez chyby a obsadila třetí místo.

K tomu jí pomohla i chyba nejrychlejší kajakářky v semifinále Slovenky Jany Dukátové. Ta nakonec ztratila na českou reprezentantku 22 setin.

Do závodu kajakářek nastoupily tři české závodnice, šanci bojovat o medaile ale měla nakonec jen Kudějová. Galušková s Hilgertovou totiž nepostoupily ze semifinále. Z výhry se ve Španělsku radovala Slovinka Terceljová.

Stupně vítězů atakovala i deblkanoe Kašpar-Šindler, které uniklo třetí místo o 19 setin a skončila čtvrtá. Finále se naopak nepovedlo Karlovskému s Jáněm, kteří po druhé pozici v semifinále obsadili nakonec osmou příčku. O jednu pozici lépe na to byli zkušení Volf se Štěpánkem. Zvítězila francouzská deblkanoe Klauss-Péché.

Třetí závod SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:
C2: 1. Klauss, Péché 105,48 (0 tr. sekund), 2. Peschie, Labarelle (všichni Fr.) +1,21 (0), 3. Božič, Taljat (Slovin.) +2,20 (0), 4. Kašpar, Šindler +2,39 (0), ...7. Volf, Štěpánek +6,14 (0), 8. Karlovský, J. Jáně +6,88 (4), v semifinále 19. Koplík, Vrzáň (všichni ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Klauss, Péché 150, ...4. Kašpar, Šindler 114, 9. Karlovský, J. Jáně 90
3xC2: 1. Slovensko 122,05 (0), 2. ČR -11,27 (2).

Ženy:
K1: 1. Terceljová (Slovin.) 106,93 (0), 2. Neaveová (Brit.) +2,26 (2), 3. Kudějová +3,83 (0), ...v semifinále 17. Galušková, 22. Hilgertová (všechny ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Neaveová 115, ...8. Kudějová 106, 11. Galušková 93, 12. Hilgertová 84, 43. Ornstová (ČR) 11

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít