Kajakářka Štěpánka Hilgertová obsadila na svých šestých OH 4. místo

Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu z Atlanty a Sydney, kajakářka Štěpánka Hilgertová skončila na kanále v Lee Valley na celkové 4. příčce. Z triumfu se v Londýně radovala Ferová z Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová v kvalifikaci londýnského závodu kajakářek | Zdroj: Reuters

Nejstarší závodnice v londýnském klání vyjela do finálové jízdy jako druhá a vedla si výborně, zlepšila se o více než pět vteřin, když zapsala čas 109,16 vteřiny. Na nejrychlejší Francouzku Emilie Ferovou ztratila více než tři vteřiny a na medaili Hilbertové chybělo něco málo přes dvě.

Na stupně vítězů jí doprovodila stříbrná Australanka Jessica Foxová, která se kvalifikovala do finále desátým nejrychlejším časem. Bronzová byla Maialen Chourautová. Vítězka semifinále Polka Pacierpniková byla nakonec až sedmá.

Čtyřiačtyřicetiletá česká reprezentantka sice v semifinále neudělala žádnou výraznější chybu, ale na průběžně první Polku Pacierpnikovou ztratila Hilgertová přes šest vteřin a musela se o postup mezi 10 nejrychlejších závodnic pořádně strachovat.

Po pátém místě Hilgertové z kvalifikace totiž musela alespoň jedna ze čtyř výše postavených soupeřek jízdu zkazit, aby se česká kajakářka mezi nejlepší probojovala. Nakonec ji pomohlo neprojetí branky Italkou Gianpronovou a nervózní výkon domácí Neaveové.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Kanoistika - vodní slalom:

Ženy:
K1: 1. Ferová (Fr.) 105,90 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,61 (0), 3. Chourrautová (Šp.) -0,97, 4. Hilgertová (ČR) -3,26 (0), 5. Schornbergová (Něm.) -5,07 (0), 6. Dukátová (SR) -5,70 (2)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme