Kalendář Dukly sestavili sami sportovci, lyžaři v něm běžkují po vodní hladině

Rok co rok zdobí zdi kalendáře se sportovními motivy, nebo rovnou se samotnými vrcholovými sportovci. A spousta se jich vydává i v edici 2015, nechybí mezi nimi ani nástěnný kalendář Dukly, který ale svým výběrem a přičiněním sestavili sami závodníci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Jakš a Aleš Razým (vlevo) v kalendáři Dukly na rok 2015

Martin Jakš a Aleš Razým (vlevo) v kalendáři Dukly na rok 2015 | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Chodit se sice po vodě nedá, ale soudě podle jedné z fotografií v kalendáři Dukly na příští rok se po ní dá jezdit na kolečkových lyžích. „Vůbec jsme si nehráli, tak to prostě bylo. Když jsi dlouho v Livignu, umíš jezdit i po vodní hladině,“ trvá na vysvětlení záhadného jevu běžec na lyžích Aleš Razým.

Na jezeře pózuje před dolomitskými panoramaty s Martinem Jakšem. Vlnky jezera jim šplouchají na kolečka lyží, hůlky oba sportovci na fotografii zabořili do hladiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vzniklu kalendáře Dukly pro rok 2015 mluvil se sportovci armádního klubu reportér ČRo Tomáš Kohout

„Záběr, jak je zveřejněný, byl takto vyfocený. Je to bez nějakých úprav, že bychom si tam dohodili modelku,“ vyhýbá se Aleš Razým otázce a neprozrazuje trik s chůzí po vodě. Hrdě se ale hlásí k tomu, že tuto fotografii dodal do kalendáře Dukly on.

Původní myšlenku český lyžař přiřkl kolegovi Jakšovi. „Byl to nápad Martina, já jsem dodal foťák a stativ,“ vzpomíná na pořízení poněkud záhadného snímku.

Jde o velký posun od kalendáře Armádního sportovního centra Dukla v minulých letech. Aranžoval je a pořizoval fotograf Jan Saudek se svou přítelkyní, každý list měsíce byl vlastně obrazem. Fotografie byly černobílé, případně se sépiovým tónem.

Na titulní straně je 72 selfie

Letos fotografie dodávali sami sportovci. „Závodníci dodali sebe při různých, aspoň částečně kuriózních situacích, takže jsme dodali asi něco podobného a všechno tam pasuje,“ popisuje lyžař Aleš Razým.

Třeba v únoru hoví snowboardistka Eva Samková v houpací síti při tréninku na Stelviu, v září jede biker Jaroslav Kulhavý na silničním kole písečnými dunami na Kanárských ostrovech a v říjnu sedí veslař Ondřej Synek v maskáčích a se svými výložkami kapitána na vojenské stíhačce.

„Když jsem byl v Ostravě na Dnech NATO jako host, obcházel jsem různá letadla, tam to vzniklo,“ vzpomíná český mistr světa a olympijský medailista. Na titulní stránce je 72 čtvercových selfie sportovců Dukly.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme