Kampaň Žijeme Londýnem slaví roční výročí v Průmyslovém paláci

Předolympijská kampaň Žijeme Londýnem slaví roční výročí. Za tu dobu už výstavu fotografií českých medailistů, londýnský doubledecker nebo vzdělávací přednášku pro školáky navštívilo přes sedm set tisíc lidí. Další můžou přibýt do neděle v Praze na Výstavišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kampaň Žijeme Londýnem | Foto: Jana Huzilová

Nejvíc pozornosti přitahuje kapela propagující Košice, jako hlavního evropské město kultury 2013, ale stranou nezůstávají ani fotografie českých olympijských medailistů. Kolem nich se srocují hlavně děti, pro které organizátoři připravili také vzdělávací program.

Vystavené fotografie se dětem líbily. „Nejvíc asi o Zátopkových," říká jedno z děvčat, které ale všechny sportovce neznalo. Poznávalo především ty známější. „Zátopkovy, Šebrleho," vyjmenovala dívka některé příklady.

Kochat se mohli školáci také snímky Jiřího Rašky, Roberta Změlíka či Lukáše Pollerta, ale pár olympijských legend mohli vidět i na vlastní oči a poprosit je o podpis. Třeba Kateřinu Neumannovou, Martina Doktora, Ladislava Vízka nebo Tomáše Dvořáka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kampaň Žijeme Londýnem se tentokrát zastavila v Praze

„Myslím si, že se o olympijských hrách dává lidem na vědomí, je dobře, obzvlášť dnes když už mladá generace má hodnoty trochu někde jinde,“ říkal trojnásobný mistr světa, majitel olympijského bronzu v desetiboji a čerstvý čtyřicátník Tomáš Dvořák.

To další účastnice slavnostního zahájení výstavy veslařka Miroslava Knapková na svůj medailový olympijský úspěch a tím i podobný portrét teprve čeká. Nejbližší šanci bude mít už letos v Londýně, kam pojede jako úřadující mistryně světa, a proto si od ní mnozí leccos slibují. Podobné akce, které blízkost olympiády připomínají, ji ale prý nestresují.

„Člověk si to nesmí připouštět. Spíš si tím připomínám, že Londýn se blíží, ale je fakt, že si to připomínám i sama každý den, když usedám do lodě.“

Velkoformátové olympijské fotografie ale nejsou to jediné, co Vás až do neděle může před Průmyslovým palácem zaujmout. Organizátoři tu nechají taky speciálně vybavený londýnský doubledecker a můžete i zkusit veslařský trenažér a porovnat svůj čas s tím Mirky Knapkové a Václava Chalupy.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme