Kanadu a USA svírá ledový krunýř, americkou fotbalovou ligu to ale nezastaví

V Evropě je zima beze sněhu, Američané a Kanaďané mají opačný problém. Sníh a mráz na mnoha místech zkomplikoval dopravu na silnicích i ve vzduchu. Zrušené jsou tisíce letů a dnes čekají meteorologové místy rekordně nízké teploty. Jedna jistota ale platí pořád - americký fotbal se hraje dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Se sněhovou bouří se potýkali i lidé v Halifaxu | Zdroj: ČTK

"Vzali jsme si na sebe lyžařské kalhoty, na to montérky s podšívkou, pořádné čepice a jdeme na to," říká Dennis Cadwell, fanoušek týmu Green Bay Packers, který dobrovolně pomáhá s odklízením sněhu ze stadionu.

Právě klub z tohoto malého města na pobřeží Michiganského jezera nedaleko Kanady, vyhrál před dvěma lety Super Bowl, finále první ligy amerického fotbalu a v USA největší sportovní událost roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vít Pohanka

Dnes má klub hostit legendární 49-ky ze San Francisca. Teploty sice mají klesnout k 20 stupňům pod nulou, fanoušci amerického fotbalu si přesto nehodlají nechat takový zápas ujít.

„V takovém mrazu si diváci můžou snadno přivodit omrzliny. Na otevřeném stadionu stojí koneckonců celé hodiny, hrozí jim podchlazení nebo dokonce zápal plic,“ varuje ředitel nedaleké nemocnice Chris Thompson.

Prodavač nápojů Chris si ale spíš libuje. V takovém mrazu půjdou teplé nápoje určitě na dračku. Fanoušci Green Bay Packers se prý navíc dokážou obvykle pěkně rozpálit. Jestli jim tedy hrozí nějaké nebezpečí, bude to spíš večer cestou ze stadionu, než při zápase samotném.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme