Kanoista Fuksa získal třetí český titul, mezi kajakáři triumfoval Šváb

Martin Fuksa zvítězil na mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice v Račicích hned třikrát. K titulu na kilometru a neolympijské pětistovce přidal i ten na dvoustovce. Mezi kajakáři triumfoval v závodě na 200 metrů Filip Šváb. V ženském singlkajaku zvítězila Michaela Fasnerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Martin Fuksa zvítězil v závodě na 200 metrů | Foto: ASC Dukla

Fuksa o více než dvě vteřiny porazil Dana Drahokoupila a třetí dojel Stanislav Shymanskyi. Díky dnešnímu vítězství na dvoustovce si Fuksa připsal osmadvacátý titul, a jak uvedl na svém profilu na facebooku, bude si muset ještě počkat, než dožene svého otce, který jich posbíral sedmdesát.

„Teď jsem v Česku v pozici, kdy chci vyhrávat na všech tratích. Zatím na singlkanoi. Teď ukončím období velkého tréninku a vrhnu se na to lehce odpočinkové,“ řekl Fuksa pro svazový web.

V závodě kajakářů vybojoval zlatou medaili třiatřicetiletý olympionik Filip Šváb, který porazil o necelou sekundu Jakuba Zavřela. Třetí skončil Lukáš Kusovský.

Šváb dnes získal ještě stříbrnou medaili na deblkajaku spolu s Karlem Slepicou. O dvacet setin sekundy dojelo do cíle první duo do 23 let Martin Seidl a Ondřej Bišický.

Mezi kajakářkami získala titul na dvoustovce Michaela Fasnerová. Za ní dojela Anna Kožíšková, která včera vybojovala zlato na pětistovce. Třetí byla Kateřina Slivanská. V juniorské kategorii C1 triumfoval bratr Martina Fuksy Petr.

MČR v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):
200 m:
Muži:
K1: 1. Šváb (USK Praha) 36,226.
K2: 1. Seidl, Bišický (USK/Chomutov) 33,951.
C1: 1. Fuksa (Dukla Praha) 40,126.
C2: 1. Procházka, Maizner (USK) 41,061.
Ženy:
K1: 1. Fasnerová (Olomouc) 44,866.
K2: 1. Matoušková, Fasnerová (Dukla/Olomouc) 41,571.
C1: 1. Ježová (Dukla) 52,716.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme