Kanoista Gebas skončil na SP v Praze třetí, olympionici měli smůlu

Třetí místo v závodě singlkanoistů vybojoval v domácím závodě Světového poháru v Praze-Tróji Vítězslav Gebas. Závod vyhrál Benjamin Savšek ze Slovinska. Stanislav Ježek ve finálové jízdě zlomil na páté brance pádlo a do cíle dojel v exhibičním tempu. Nedařilo se kajakářům, Vavřinec Hradilek byl po chybě v polovině trati až poslední, desátý, o tři příčky lépe skončil Luboš Hilgert.

Závody SP ve vodním slalomu 24. srpna v Praze. Na snímku je český kajakář Vavřinec Hradilek. | Zdroj: ČTK

Smůla provázela také české singlkanoistky. Jako první z Češek nastoupila ke své jízdě v Praze-Troji největší domácí naděje Kateřina Hošková. Jenže už na začátku trati přišly problémy, v polovině slalomu si navíc připsala padesátivteřinovou penalizaci a skončila na osmém místě. Za ni se zařadila Monika Jančová, která se rovněž nevyhnula penalizaci.

Nejlepší z českých singlířek byla Anna Kašparová na šesté příčce. Finále ovládla čistou jízdou Francouzka Caroline Loriová, za ní skončily Britka Mallory Franklinová a Němka Lena Stoecklinová.

V kategorii kajakářů vyhrál Francouz s českými předky Etienne Daille. Mezi kajakáři i singlkanoisty chyběli ve startovní listině olympijští vítězové kanoista Tony Estanguet z Francie a kajakář Daniele Molmenti z Itálie.

Výsledky závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze:
Muži:
K1: 1. Daille (Fr.) 89,72 (0 trest. sekund), 2. Polaczyk (Pol.) -1,18 (0), 3. Dörfler -1,23 (0), 4. Schubert (oba Něm.) -1,36 (0), 5. Neveu (Fr.) -1,61, 6. Mayr (It.) -3,05 (0), ...8. Hilgert -7,13 (6), 10. Hradilek -66,32 (50), v semifinále 17. Přindiš, 24. Vondra (všichni ČR)
C1: 1. Savšek (Slovin.) 94,07 (0), 2. Slafkovský (SR) -2,38 (0), 3. Gebas (ČR) -3,35 (0), 4. Burgess (Brit.) -4,36 (2), 5. Rozmuš (SR) -4,40 (0), 6. Anton (Něm.) -5,93 (2), ...10. Ježek -133,94 (106), v semifinále 13. Mašek (oba ČR)
Ženy:
C1: 1. Loirová (Fr.) 117,87 (0), 2. Franklinová (Brit.) -1,63 (0), 3. Stöcklinová (Něm.) -5,98 (2), ...6. Kašparová -17,77 (8), 8. Hošková -82,39 (50), 9. Jančová (všechny ČR) -89,98 (54)

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít