Kanoista Ježek na medaili na MS nedosáhl, skončil čtvrtý

Český singlkanoista Stanislav Ježek skončil na mistrovství světa ve vodním slalomu čtvrtý. Ve finále ztratil na medailovou pozici pouhou půlvteřinu. V dopolední semifinálové jízdě byl přitom český reprezentant suverénně nejrychlejší, ve finále ale doplatil na dotek branky. Titul mistra světa vybojoval Francouz Gargaud.

Stanislav Ježek na trójském kanálu

Stanislav Ježek na trójském kanálu | Zdroj: ČTK

Nedařilo se ani českým kajakářům – obhájce stříbra Vavřinec Hradilek a také Jiří Prskavec mladší neprojeli na trati jednou z branek a skončili v poli poražených. Zlato získal mezi kajakáři Peter Kauzer ze Slovinska. Se ztrátou sekundy a jednadvaceti setin skončil druhý Polák Mateusz Polaczyk. Třetí byl zkušený Francouz Fabien Lefevre.

Stanislav Ježek startoval do finále jako vítěz dopoledního semifinále až poslední a vše měl ve svých rukou. První půlku čunovské trati sjel excelentně, o cenný kov jej připravila až chyba, které se dopustil ve druhé polovině závodu. Otřel se totiž o branku a dostal dvouvteřinovou penalizaci. Svou medailovou sbírku, ve které má bronz z mistrovství světa v Praze 2006, tak nerozšířil.

00:00 / 00:00

Reportér Jan Suchan komentoval finálovou jízdu Stanislava Ježka živě ve vysílání Radiožurnálu

Ježek však nebyl jediným, komu se finále nepodařilo. Dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa Michal Martikán skončil ve finále až na sedmém místě. Zlato vybojoval francouzský singlkanoista Gargaud před druhým Slovákem Beňušem a třetím Bettgem z Německa.

Česká výprava tak odjede z letošního mistrovství světa bez medaile.

MS ve vodním slalomu v Bratislavě:

Muži:

K1: 1. Kauzer (Slovin.) 96,01 (0 tr. sekund), 2. Polaczyk (Pol.) 97,22 (0), 3. Lefevre (Fr.) 98,89 (0), ...8. Vavřinec Hradilek 145,77 (50), 10. Prskavec 302,87 (202), v semifinále 33. Hilgert (všichni ČR) 108,19 (0).

C1: 1. Gargaud (Fr.) 101,14 (0), 2. Bettge (Něm.) 103,83 (0), 3. Beňuš (SR) 103,91 (0), 4. Ježek 104,47 (2), ...v semifinále 18. Gebas 108,62 (2), 22. Indruch (všichni ČR) 114,38 (2).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít