Kanoista Koranda je vicemistrem světa na pětce

Český kanoista Lukáš Koranda se stal v Szegedu vicemistrem světa na vytrvalecké pětikilometrové trati. Navázal tak na bronz z červnového mistrovství Evropy, kde byl jediným medailistou.

Lukáš Koranda

Lukáš Koranda | Foto: Filip Jandourek

Lepší než Koranda byl na pěti kilometrech jen Michajl Košman z Ukrajiny, na něhož ztratil český kanoista jen 1,164 sekundy.

Bronzovou medaili vybojoval Španěl Jose Luis Bouza, který na vedoucí dvojici ztratil už půl minuty. Na startu pětky chyběl evropský šampion Sebastian Brendel.

MS v rychlostní kanoistice v Szegedu (Maďarsko):

5000 m:

Muži:

K1: 1. Hoff (Něm.) 19:51,200, 2. Jurenia (Běl.) -16,752, 3. Benassi (It.) -20,736, ...8. Souček (ČR) -54,216.

C1: 1. Košman (Ukr.) 23:23,823, 2. Koranda (ČR) -1,164, 3. Bouza (Šp.) -31,350.

Ženy:

K1: 1. Csipesová (Maď.) 22:19,816, 2. Belcherová (Brit.) -6,756, 3. Paltaranová (Běl.) -17,478, ...8. Adamová (ČR) -46,224.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít