Kanoista Martin Fuksa zvítězil v závodě SP, z Račic má už třetí medaili

Kanoista Martin Fuksa vyhrál závod Světového poháru v Račicích na trati 500 metrů. Český reprezentant tak navázal na dvě sobotní stříbra z kilometru. Znovu se dařilo také dvojici Radoň - Dvořák, která obsadila třetí místo v závodě na 200 metrů.

Kanoista Martin Fuksa se raduje z vítězství v závodě na 500 metrů na Světovém poháru v Račicích | Zdroj: ČTK

Fuksa ve finále zvítězil o více než sekundu. Druhý skončil dvojnásobný mistr světa Bělorus Dzajnis Haraža, třetí místo obsadil Sergej Jemeljanov z Kazachstánu.

Třetí skončil ve finále na 500 metrů kajakář Josef Dostál, člen bronzového čtyřkajaku z olympijských her v Londýně.

Další medaili získali také kanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Po včerejší výhře v deblkanoi a druhém místě ze závodu čtyřkajaku dokázali dnes na dvoustovce obsadit místo třetí. Ze Světového poháru v Račicích tak mají kompletní sbírku medailí. Lepší než Radoň s Dvořákem byli pouze Rusové a Bělorusové.

Výsledky SP rychlostních kanoistů v Račicích

Druhý závod Světového poháru v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):

500 m:

Muži:

K1: 1. Wallace (Austr.) 1:44,007, ...3. Dostál (ČR) 1:45,023.
C1: 1. Fuksa (ČR) 1:57,505.

Ženy:

K4: 1. Bělorusko 1:38,497, ...5. ČR (Havlová, Šebestová, Blahová, Kožíšková) 1:42,254.

200 m:

Muži:

K1: 1. Dragosavljevič (Srb.) 36,430.
K2: 1. Postrygaj, Djačenko (Rus.) 32,647.
C1: 1. Štyl (Rus.) 40,663.
C2: 1. Kovalenko, Lipkin (Rus.) 37,883, ...3. Radoň, Dvořák 39,193, 5. Luňáček, Egermaier (všichni ČR) 39,700.