Kanoisté se doma blýskli třemi medailemi. Vrcholem sezony ale bude MS v Miláně

Čeští rychlostní kanoisté dál pokračují ve sbírání medailí. Od mistrovství Evropy v roce 2010 přivezli z každé velké akce včetně olympijských her alespoň jeden cenný kov. Další tři přidali na víkendovém domácím evropském šampionátu v Račicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Havel a Jan Štěrba vybojovali na ME v Račicích bronzovou medaili | Foto: ČTK

Členové zlaté posádky si na poměry české rychlostní kanoistiky mohli v Račicích užít dobrou diváckou kulisu.

„Atmosféra byla skvělá, závodilo se parádně,“ usmíval se Daniel Havel, který kromě zmíněného zlata získal s Janem Štěrbou ještě bronz na deblkajaku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reprezentační trenér rychlostních kanoistů Pavel Hottmar hodlá pro srpnové MS preferovat čtyřkajak

Třetí medaili v Račicích přidal na pětisetmetrové trati singlkanoista Martin Fuksa, jenž stejně jako čtyřkajak zkompletoval hattrick titulů z evropských šampionátů.

Přitom Daniel Havel upozornil, že Češi na domácí šampionát formu nijak zvlášť neladili. „Zatím se jezdily hlavně vytrvalostní závody, traťového tempa nebylo tolik, jako je poté v sezoně. V rychlé jízdě pak máme rezervy,“ přiznal.

Český čtyřkajak potvrdil svou dominanci. Jeho hlavní zbraní je sebevědomí

Číst článek

Jednoznačným vrcholem letošní sezony je totiž srpnové mistrovství světa v Miláně, kde se budou rozdělovat účastnická místa na olympijské hry v Riu. A tomu hodlá reprezentační trenér Pavel Hottmar uzpůsobit i nominaci.

„Já i všichni odborníci preferují čtyřkajak, ve kterém se dají vyjet hned čtyři místa. Stačí se umístit od sedmého místa, v případě, že v popředí budou posádky z jiných kontinentů, tak teoreticky až do desáté příčky,“ připomíná Pavel Hottmar.

Kilometrový závod na ME v Račicích ovládl český čtyřkajak ve složení (zleva) Josef Dostál, Lukáš Trefil, Jan Štěrba a Daniel Havel | Foto: ČTK

Proto se asi členové čtyřkajaku budou šetřit právě na tuhle disciplínu. A proto, že každý rychlostní kanoista může pro svou zemi vyjet pouze jediné olympijské místo, je možné, že Josef Dostál bude titul mistra světa obhajovat právě jen ve čtyřkajaku, a nikoliv i v singlkajaku, kde může dostat přednost další kvalitní závodník Jakub Špicar.

„Přesně tohle budu zvažovat,“ přiznává reprezentační trenér po třech medailích z domácího mistrovství Evropy, které ale bylo pouze odrazovým můstkem do důležité sezony.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme