Kanoistka Hošková skončila v SP celkově druhá. Tunku odsunul protest

Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově třetí ve Světovém poháru vodních slalomářů. V posledním pátém závodu ve francouzském Pau si původně polepšil díky sedmému místu ve finále o jednu příčku i na úkor Vavřince Hradilka. Protesty po závodě ho ale odsunuly na 3. pozici.

Kateřina Hošková do semifinále postoupila i přes eskymácký obrat na trati

Kateřina Hošková do semifinále postoupila i přes eskymácký obrat na trati | Foto: Vojtěch Man

Druhou příčku v seriálu obsadila Kateřina Hošková v neolympijské kategorii C1 žen. Trofej mezi kanoisty vybojoval Slovák Matej Beňuš, český reprezentant Stanislav Ježek se propadl z vedoucí příčky na konečnou osmou.

Jednatřicetiletá Hošková neobhájila celkový triumf v SP, předčila ji australská slalomářka Jessica Foxová, jež patří k nejlepším na světě v kajaku i v kanoi. Závod kanoistek v Pau dokončila Hošková jako pátá, byť musela udělat eskymácký obrat.

Zatímco pro Ježka skončily závody v Pau už v páteční kvalifikaci, pro Hradilka v dopoledním semifinále. Po penalizaci za neprojetí branky obsadil až 36. místo a spílal rozhodčím.

„Zlobit se na rozhodčí mi asi nepomůže. Ale dnes jsem fakt nasr.... Světový pohár je za mnou, bohužel už teď,“ napsal po dopoledním semifinále mistr světa z Prahy 2013 a majitel olympijského stříbra z Londýna.

Závěrečné závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):
Muži:
K1: 1. Kauzer (Slovin.) 96,20 (2), 2. Doby (Belg.) -0,01 (0), 3. Delfour (Austr.) -0,02 (0), ...7. Tunka -5,19 (4), v semifinále 15. Hilgert, 36. Hradilek, 38. Přindiš (všichni ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Kauzer 257, 2. Delfour 236, 3. Tunka 230, ...5. Hradilek 205, 17. Hilgert 136, 22. Prskavec 120, 47. Přindiš 56, 100. Cvikl 4.

C1: 1. Tillard (Fr.) 97,30 (0), 2. Beňuš (SR) -0,53 (0), 3. Gargaud Chanut (Fr.) -1,79 (0), ...8. Gebas -13,58 (4), v semifinále 17. M. Jáně, 27. Mašek (všichni ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Beňuš 299, 2. Savšek (Slovin.) 246, 3. Slafkovský (SR) 231, ...8. Ježek 192, 16. M. Jáně 121, 21. Rak 97, 24. Gebas 93, 33. Mašek 56, 53. Rohan 21.

Ženy:
C1: 1. Vilarrublaová (Šp.) 124,26 (0), 2. Foxová (Austr.) -1,59 (2), 3. Wolffhardtová (Rak.) -2,82 (2), ...5. Hošková -29,42 (6), v semifinále 12. Jančová, 14. Matulková (všechny ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Foxová 318, 2. Hošková 246, 3. Wolffhardtová 245, ...15. Jančová 106, 18. Fišerová 81, 24. Matulková 47.