Kanoistům dodaly medaile z MS motivaci do dalších let

Získat stříbrnou medaili na mistrovství světa v rychlostní kanoistice? To určitě není pro závodníka, který prahnul po zlatu, důvod ke dlouhotrvajícímu zklamání - a už vůbec ne k tomu, aby na chvíli zatoužil dát svému sportu "sbohem". Stejně uvažuje po šampionátu v Duisburgu i posádka úspěšného českého čtyřkajaku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (vpravo)

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (vpravo) | Zdroj: ČTK

Otázka spíše může znít: Kolik času a energie asi chtějí věnovat jednotliví borci v příští sezóně právě této disciplíně? "Já a Dan Havel jsme měli i singlové ambice, tak jsme alespoň trochu ukojili svou touhu," říká Josef Dostál, který se v pouhých 20-ti letech ujistil o tom, že už je schopen konkurovat seniorské světové špičce.

"Jako malý jsem se motivoval různými videozáznamy nejlepších kajakářů na světě. A teď už jsem schopen jet na jejich úrovni, což mi dodává dost sil."

Přehrát

00:00 / 00:00

Úspěšní čeští kanoisté po mistrovství světa

Na druhé straně by ale tento mladý závodník sotva chtěl oželet svoje místo v posádce, která se v loňském roce zařadila do absolutní světové špičky. A tak na startu příští sezóny bude mít toho času nejlepší český kajakář o čem přemýšlet.

Radoň a Dvořák berou bronz všema deseti

Pokud se týká spokojených majitelů dvou bronzových medailí z Duisburgu, deblkanoistů Radoně a Dvořáka, těch se podobné dilema netýká. "Medaile bereme všema deseti, člověk už má něco v ruce a je odměněn za to úsilí, které je v tréninku enormní," pochvaluje si Filip Dvořák.

On ani jeho parťák nepochybují o tom, že také další sezónu prožijí v jedné lodi. Což ale neznamená, že by jim občas nehrozilo to, čemu se říká "ponorková nemoc".

"Hrozí. A možná o to víc, že jsme jenom dva. Ale máme docela početnou tréninkovou skupinu a trénujeme se spoustou dobrých kamarádů, tak například při soustředěních málokdy bydlíme spolu na jednom pokoji. To pomáhá, protože když je člověk čtyři týdny v kuse pořád s parťákem, s kterým pak dře v lodi a trénink se třeba nedaří, tak začnou člověka vytáčet i úplné prkotiny," uzavírá Dvořák.

Aleš Procházka, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme