Kapitán české házenkářské reprezentace Filip Jícha si náramně užívá přesun do Barcelony

Čeští házenkáři začnou boje o postup na mistrovství světa 2017. Na úvod kvalifikace je čeká v Praze od 17.10 papírově slabší Belgie. Národní tým povede za úspěšným výsledkem Filip Jícha. Po přestupu z německého Kielu poprvé jako házenkář Barcelony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán české házenkářské reprezentace Filip Jícha | Zdroj: ČTK

„V minulé sezoně jsem za klukama jezdil rád, i když si mě dobírali, že jsem spíš nehrající kapitán, jako v Davis Cupu,“ směje se Jícha.

Český kapitán totiž část minulé sezony nemohl hrát kvůli rekonvalescenci po operaci kotníku, a následně i kvůli zánětu stydké kosti. Ten už sice nemá, okolí postiženého místa je ale stále oslabené, a tak úplně v pořádku elitní házenkář není. V novém působišti má ale větší prostor pracovat na úplném uzdravení.

„Španělská liga není tak náročná jako německá. Když se necítím fyzicky dobře, tak nemusím hrát a trenérský tým mi připraví program tak, abych se mohl věnovat lize mistrů, která je pro nás to hlavní. V Německu něco takového nepřichází v úvahu, tam musíte hrát pořád,“ srovnává kapitán české reprezentace svoje vytížení v Kielu a v Barceloně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán házenkářské reprezentace Filip Jícha před kvalifikačním zápasem s Belgií

Po letním přesunu ze severu Německa do Španělska navíc ocenil ještě jednu věc.

„Klima a prostředí je v Barceloně prostě úžasné. Skoro každý den svítí slunce a je hezké počasí. Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo mít tak pozitivní dopad na moji psychiku,“ užívá si změnu český reprezentant.

Filipa Jíchu potěšily i další věci, mimo jiné že ho v multikulturním kádru katalánského klubu přijali s uznáním a respektem. Ještě ale musí zapracovat na španělštině. Tu ovšem teď nepotřebuje.

Jako kapitán české reprezentace nastoupí odpoledne v kvalifikaci mistrovství světa proti Belgii. A jak se bude dařit nejen Filipu Jíchovi, můžete slyšet od 17.10 v přímém přenosu na streamu Český rozhlas Sport a ve vstupech na této stanici.

Mirko Vasič, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme