Kapitán volejbalistů věří v úspěch na MS

Volejbalová reprezentace mužů se chystá na světový šampionát, který začíná za 10 dní v Itálii. Dvanáct statečných, které vybral trenér Jan Svoboda do týmu, věří, že se mezi světovou elitou neztratí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Hudeček | Foto: volejbalcz.cz

Obrovskou výhodou celku Jana Svobody je fakt, že prakticky totožný tým je spolu už delší dobu a po úspěšných kvalifikacích o evropský i světový šampionát chce své zkušenosti prodat i v Itálii.

„Na mistrovství to bude o tom, jak naladíme formu a jak nás nakopnou ty zápasy proti Francii a Číně, protože pokud uspějeme, tak ten volejbalový svět je a může se stát cokoli. Určitě máme bojovou náladu,“ říká bojovně kapitán české reprezentace Ondřej Hudeček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán volejbalistů věří v úspěch na MS

Máme individulality

V týmu pro zranění chybí asi největší hvězdy současnosti blokaři Lébl s Rakem. To by ale nemělo stát v cestě českému celku ke splnění cíle, tedy postupu ze skupiny.

„Samozřejmě budeme spoléhat na náš kolektivní výkon, ale určitě máme v týmu individuality, které mohou jednotlivé zápasy rozhodnout. Samozřejmě bude rozhodovat kolektivní výkon, ale jsou tu i hráči, kteří mohou rozhodnout koncovky nebo i zápasy sami,“ zdůrazňuje Hudeček.

Ten má na mysli například Petra Pláteníka nebo dvojici universálů Konečný, Štokr. Zejména v osobě Jana Štokra, tedy jednoho z nejlepších diagonálních hráčů italské série A, by měl mít český tým velkou výhodu proti prvnímu soupeři na turnaji Francii.

Universál bude rozhodovat

„Francie má zrovna díru na postu universála a mohli by nám závidět oba naše universály, což je David Konečný a Honza Štokr. Když jeden z těchhle našich kluků naladí dobře formu, tak věřím, že můžeme dojít daleko,“ věří Hudeček.

„V moderním volejbale to jsou hráči, kteří rozhodují koncovky a zápasy. Můžeme se podívat na Srby, kde hraje Milkovič a oni se díky němu drží stále v top volejbale, takže určitě bude hodně záležet na výkonu našich universálů.“

Česká reprezentace vstoupí do turnaje 25. září s Francií, o den později změří síly s Čínou a následně se utká s favoritem nejen skupiny, ale celého mistrovství Bulharskem. Tedy celky, které mají ve světě velmi kvalitní zvuk.

„Už jsme ale taky dozráli do věku,kdy si nesedneme na zadek z takovýhle týmů,“ uzavírá Ondřej Hudeček, který bude společně s ostatními ladit formu v poslední fázi přípravy, kdy se reprezentace utká třikrát s celkem Kanady. Pak už zamíří do dějiště mistrovství světa.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme