Karel Abraham chce v Brně zajet co nejlépe. Cíle si ale raději nedává

Pětice českých jezdců se představí na víkendovém závodě mistrovství světa silničních motocyklů v Brně, ovšem pouze pro jednoho je to ryze domácí trať. Otec Karla Abrahama je totiž spoluvlastníkem Masarykova okruhu, ale nejen proto je na Karla Abrahama mladšího upřena hlavní pozornost. V posledních dvou závodech dojel těsně pod stupni vítězů a navíc se nahlas hovoří o jeho přestupu do prestižní třídy MOTO GP.

Motocyklový závodník Karel Abraham navštívil dětskou onkologii

Motocyklový závodník Karel Abraham navštívil dětskou onkologii | Zdroj: ČTK

"Teď se ale musím soustředit na MOTO2," říká ale sám Abraham. V průběžném pořadí této soutěže je po osmi závodech 14. se ziskem 33 bodů. V posledních třech závodech se ovšem vešel do elitní desítky. V Catylunyi dojel 4., na Sachsenringu byl jen o příčku horší. Všichni tak doufají, že v Brně už vyjde "bedna".

Dvacetiletý jezdec oponuje: "Žádný cíl si nedávám, chci zajet co nejlíp."

Na domácí trati se mu totiž nedaří, loni skončil už v první zatáčce.

00:00 / 00:00

S jeho účastí v brněnské Grand Prix se pojí několik doprovodných akcí. Patří mezi ně i návštěva dětského onkologického oddělení.

"Už jsme tu byli několikrát a budeme chodit i nadále. Děckám to snad zkrátí dlouhou chvíli," říká Karel Abraham.

Pokud byste ho chtěli vidět v akci na Masarykově okruhu, vstupenky jsou stále k dispozici. Nejlevnější za 1500 korun.

Eva Kézrová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít