Karel Abraham si chce splnit sen a jednou získat titul

Mistrovství světa silničních motocyklů se i v příští sezóně pojede na okruhu v Brně. Pokračování tradice přivítal i jediný český jezdec v prestižní kategorii Moto GP Karel Abraham, který je s první sezonou v MotoGP spokojen a dál sní svůj tajný sen – stát se jednou mistrem světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham při tréninku v Nizozemí

Karel Abraham při tréninku v Nizozemí | Foto: Karelabraham.com

„Jsem rád, že se to v Brně zase pojede, protože sem jezdí snad nejvíc fanoušků, je to jeden z nejlepších závodů. I když mně osobně se tu nedaří, každý rok, říkám, že to zlomím, a vždycky to zase dopadne stejně. Tak snad příští rok zajedu nějaký dobrý výsledek,“ říká Karel Abraham, který tak bude mít možnost 26. srpna vylepšit své účinkování na brněnském okruhu v letošním roce, kdy se nedostal do cíle.

Jinak totiž uplynulou sezónu, ve které skončil na celkovém čtrnáctém místě, hodnotí vcelku kladně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Abraham si chce splnit sen - stát se mistrem světa v kategorii MotoGP

„V závěru to bylo bezvadné, bojoval jsem v závodě dokonce o čtvrté místo, což mi teda bohužel nevyšlo. Ale sezona byla perfektní, samozřejmě měla svoje negativa, párkrát jsme měli smůlu… ale to má každý – někdy štěstí, někdy smůlu.“

V nové sezóně by se rád Karel Abraham zapojil do bojů o medailové pozice a pomoci by mu k tomu měla nová smlouva s Ducati, která mu zaručuje ty nejlepší podmínky pro kvalitní výkony. Na to, jak bude vypadat jeho nový stroj, si však bude muset brněnský rodák ještě počkat.

„To ještě není úplně jasné, protože ji ještě nemají dodělanou. Stoprocentně jisté to bude někdy na začátku ledna, kdy mechanici jedou do Itálie, kde budou motorku připravovat na první výjezd do Malajsie.“

Novou motorku bude moci v nadcházející sezóně Karel Abraham už řádně testovat, protože komise zrušila omezení pro testování samotnými jezdci platné v uplynulém soutěžním roce. I to by mohlo milovníka počítačů a zbraní posunout jeho snu, kterým je zisk titulu mistra světa.

„Každý se snaží stát se aspoň jednou mistrem světa, ale ne každému se to podaří. Doufám, že se tomu snu aspoň přiblížím – anebo si ho i splním. Kdy to bude? Uvidíme…,“ říká Karel Abraham.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme