Karel Hanika nevyužil skvělou startovní pozici, v Německu dojel 13.

Motocyklový jezdec Karel Hanika podruhé za sebou bodoval v závodě mistrovství světa kategorie Moto3. V německém závodě na Sachsenringu skončil třináctý, bodoval také Jakub Kornfeil.

Karel Hanika - Austin 2014

Karel Hanika - Austin 2014 | Foto: Red Bull KTM Ajo

Devatenáctiletý Karel Hanika bohužel nenavázal na skvělý výsledek z kvalifikace. Do závodu odstartoval jako třetí, a chvíli dokonce vedl, v dalších kolech se pak propadl do skupiny, která bojovala o třetí místo.

Daleko vpředu si hlídali první dvě místa Danny Kent a Efren Vazquéz. Jezdci týmu Leopard Racing si udržovali velký náskok i rozestup mezi sebou. Vyhrál 21letý Brit Kent, který si upevnil vedoucí pozici v šampionátu.

Karel Hanika se v posledních kolech propadal a dojel jako třináctý, o pozici za ním skončil druhý Čech Jakub Kornfeil, který se na bodované pozice posunul z osmnácté příčky na startu.

Třídě MotoGP kraloval mistr světa Marc Márquez, který vyhrál s více než dvousekundovým náskokem před svým krajanem a týmovým kolegou z týmu Honda Danim Pedrosou. Třetí místo vybojoval Ital Valentino Rossi.

Sedminásobný šampion královské kubatury se i v deváté letošní Grand Prix dostal na stupně vítězů a zvýšil tak své vedení v průběžném pořadí mistrovství před týmovým kolegou Jorgem Lorenzem.

Na okruhu v Sachsenringu nestartoval jediný Čech v MotoGP Karel Abraham, který kvůli zranění nohy vynechal už třetí Velkou cenu.

Velká cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 39:29,359, 2. Vázquez (Šp./Honda) -7,554, 3. Bastianini (It./Honda) -9,603, 4. Fenati (It./KTM) -9,629, 5. Antonelli (It./Honda) -9,664, 6. Navarro (Šp./Honda) -9,807, ...13. Hanika -18,426, 14. Kornfeil (oba ČR/KTM) -28,782.
Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Kent 190 b., 2. Bastianini 124, 3. Oliveira (Portug./KTM) 102, 4. Fenati 99, 5. Vázquez 96, 6. Binder (JAR/KTM) 75, ...14. Hanika 29, 18. Kornfeil 19.

Moto2: 1. Siméon (Belg./Kalex) 41:09,295, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,083, 3. Rins (Šp./Kalex) -1,646, 4. Corsi (It./Kalex) -6,386, 5. Lowes (Brit./Speed up) -9,284, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -10,432.
Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Zarco 179, 2. Rabat (Šp./Kalex) 114, 3. Lowes 107, 4. Rins 103, 5. Lüthi 99, 6. Siméon 84.

MotoGP: 1. M. Márquez 41:01,087, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -2,226, 3. Rossi (It./Yamaha) -5,608, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) -9,928, 5. Iannone (It./Ducati) -20,785, 6. Smith (Brit./Yamaha) -23,215.
Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Rossi 179, 2. Lorenzo 166, 3. Iannone 118, 4. M. Márquez 114, 5. Dovizioso (It./Ducati) 87, 6. Smith 87.

Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít