Kariéru končí Emmons se třemi olympijskými medailemi. V mládí si je ale přála sbírat jako plavkyně

Kateřina Emmons je potřetí těhotná, rodině se chce věnovat naplno a trápily ji navíc i zdravotní problémy, a tak ukončila kariéru. A to jako nejúspěšnější sportovní střelkyně české olympijské historie. Přitom to tak vůbec nemuselo být, kdyby se jí více dařilo v plavání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Emmons, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

„Měla jsem na průměr v rámci České republiky, ale rozhodně ne dál. To jsem pochopila ve 13 letech, kdy jsem skončila (smích),“ vzpomíná držitelka tří olympijských medailí.

„Není radost, když po prázdninách, během kterých trénujete, přijdete do klubu a nějací borci se chlubí, že vůbec netrénovali, že to mají na háku, ale furt jsou rychlejší než vy,“ popisuje tehdejší rozpaky Kateřina Emmons.

Přehrát

00:00 / 00:00

Měla jsem na průměr, usmívá se Kateřina Emmons při vzpomínce na plaveckou kariéru

Místo kariéry v bazénu tak dala přednost střelbě. Pod vedením otce, mistra světa Petra Kůrky, se stala špičkovou závodnicí. Už v 18 letech se stala mistryní světa a pak přidala ještě plnou mísu mezinárodních medailí.

Je také miláčkem fanoušků, kteří už jejího rozhodnutí skončit na sociálních sítích litují. „Netěší mě, že jim to je líto. Věřím ale, že lidi, kteří jsou rozumní, mé rozhodnutí pochopí,“ přeje si Kateřina Emmons.

Řekla jsem si, že toho už bylo hodně. Bylo toho hodně krásného, ale je čas to utnout a začít si užívat jinou kapitolu života, která je taky krásná,“ zdůvodňuje své rozhodnutí držitelka tří olympijských medailí.

Příjmení Emmons se ve výsledcích střeleckých závodů ale bude objevovat i nadále. Manžel Matthew s kariérou nekončí a i on už má české občanství, byť nadále střílí za Spojené státy.

Kateřina Emmons | Foto: Český rozhlas

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme