Kateřina Nash má bronz z MS. V Lucembursku se vypořádala s ledem, bahnem i defektem

Česká cyklokrosařka Kateřina Nash vybojovala bronzovou medaili na mistrovství světa. V lucemburském Bielesu se dokázala dotáhnout na čelo po defektu v prvním kole a nakonce nestačila jen na vítěznou Belgičanku Sanne Cantovou a Nizozemku Marianne Vosovou. Druhá česká závodnice Pavla Havlíková nedojela.

Bikerka Kateřina Nash

Bikerka Kateřina Nash | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Češkám se úvod závodu v Bielsu nepovedl. Sice dobře odstartovaly, ale Pavla Havlíková se zamotala do pádu hned při prvním stoupání, její kolo se v rámu zlomilo a mistryně republiky musela vzdát. Kateřina Nash se držela ve špičce, ale v závěru prvního kola ji postihl defekt a než dojela do depa, nabrala velkou ztrátu.

Česká veteránka se ale nevzdala. Po výměně kola začala rychle dotahovat, až s Nizozemkou Lucindou Brandovou utvořila dvojici, která se prala o bronzovou medaili.

Ještě v posledním kole Nizozemka vedla, jenže do cílové rovinky vjela první Češka a udržela soupeřku s velkými zkušenostmi ze silničních závodů za zády. Po šesti letech získala svůj druhý bronz z MS.

O chvíli dřív vyvrcholil souboj o zlatou medaili. Sedminásobná mistryně světa Marianne Vosová a Belgičanka Sanne Cantová se přetahovaly o každý metr. Vosová byla chvíli vepředu díky problémům Cantové s tretrou, ta se ale dotáhla kvůli problémům Nizozemky s řetězem.

Do cílové rovinky vjely obě bok po boku a překvapivě byla rychlejší Sanne Cantová, která získala svůj první titul.

Nikola Nosková dojela v závodě cyklokrosařek do 23 let na mistrovství světa v lucemburském Bielesu šestá. Šampionkou se stala Annemarie Worstová z Nizozemska, jež zvítězila před Američankou Ellen Nobleovou a Britkou Evie Richardsovou.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles (Lucembursko):
Junioři (22,54 km): 1. Pidcock 41:24, 2. Tulett -38, 3. Turner (všichni Brit.) -44, ...21. Gavenda -4:13, 27. Vaníček -5:06, 34. Kopecký -6:07, 41. Honzák -6:35, 59. Schierl (všichni ČR) -2 kola.
Ženy elite (15,55 km): 1. Cantová (Belg.) 43:06 2. Vosová (Niz.) -1, 3. Nash (ČR), 4. Brandová (Niz.) obě -21, 5. Rochetteová (Kan.) -36, 6. Lechnerová (It.) - 53, 7. Majerusová (Luc.) -1:21, 8. Van Loyová (Belg.) -1:25, 9. Brammeierová (Brit.) -1:31, 10. Antonneauová (USA) -1:46, ...Havlíková (ČR) nedojela.
Ženy do 23 let (15,55 km): 1. Worstová (Niz.) 43:47, 2. Nobleová (USA) -10, 3. Richardsová (Brit.) -26, 4. Verdonschotová (Belg.) -1:08, 5. Bakkerová (Niz.) -1:41, 6. Nosková -1:44, ...16. Czeczinkarová -3:58, 30. Vaníčková -6:35, 36. Kukulová (všechny ČR) -7:57.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít