Když člověk udělá pro úspěch všechno, může se to podařit, říká paralympionik Ježek

Před nedávnem podruhé v kariéře ovládl anketu o nejlepšího handicapovaného sportovce roku a prohlásil, že je to to nejlepší zhodnocení práce v uplynulém roce. Už v závěru toho loňského ale začal pomalu vyhlížet vrchol letošní sezony, paralympiádu v Londýně. A přípravě na ni podřizuje všechno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší handicapovaný sportovec ČR za rok 2011 cyklista Jiří Ježek | Foto: Tereza Jelínková

„Od října jsem byl v plné přípravě na únorové mistrovství světa na dráze v Los Angeles, kde se mi sice nepodařilo vyhrát tu moji disciplínu, stíhací závod, ale obsadil jsem druhé místo, což je pořád špičkové umístění. Pro mě je to důkaz, že tak jak jsem se připravoval na mistrovství světa, může se připravovat i na Londýn," říká Jiří Ježek, který se kromě silniční a dráhové cyklistiky angažuje třeba také v cyklokrosu.

Do startu paralympiády zbývá v tuto chvíli ještě více než pět měsíců, sedmatřicetiletý rodák z Prahy ale nechce nic ponechat náhodě a program, který jej má na vrcholnou akci sezony připravit, podle toho vypadá.

„Teď jsem si pár dní odpočinul a začínám finální přípravu na silniční závody, které budou od konce března v České republice, na kterých budu hodně závodit se zdravými profesionály, nebo i v Německu a Rakousku," plánuje si sportovec, který na paralympiádě v Pekingu před čtyřmi lety stanovil ve stíhacím závodě na 4 kilometry s pevným startem nový paralympijský rekord.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2011 Jiří Ježek se připravuje na paralympiádu v Londýně

„Z toho potom plynule přejdu do závodů paralympijské cyklistiky a budu mít před sebou celé léto plné závodů tak, abych třeba České republice už připravil dobré body pro další nominace na mistrovství světa v dalších letech," dívá se Jiří Ježek už hodně daleko před sebe a dokazuje, že byť je cyklistika individuální sport, on má i správného ‚týmového ducha'.

„Samozřejmě, že každý závod je příprava na Londýn. Svoje závody jedu někdy na přelomu srpna a září, takže od půlky léta už se budu soustředit jen na to, abych svoje závody v Londýně zajel co nejlépe," ukazuje pevnou vůli v přípravě Jiří Ježek.

Stejně jako většina sportovců, ani on nemá rád otázku na ambice, které si pro vrcholnou akci sezony klade, zejména proto, že konkurence bude na paralympiádě obrovská. Startovat se chystá v dráhových i silničních disciplínách.

Pokusí se překvapit i v silničním závodu

„Budu chtít určitě jet stíhací závod na čtyři kilometry, což je moje nejlepší disciplína. Podobná disciplína, a tedy podobná příprava je silniční časovka, která bude asi na nějakých pětadvacet kilometrů. Do těchto dvou závodů dám asi maximum. Když už tam budu, pojedu samozřejmě i silniční závod, kde moc šancí nemám, protože ten okruh mi moc nevyhovuje," vysvětluje Jiří Ježek.

Stát se ale může všecko, silniční závod je vždycky loterie, můžu tam něco vyzkoušet a buď to dopadne, nebo to nedopadne," naznačuje Ježek, že se pokusí překvapit i v netradiční disciplíně.

„Člověk si řekne, že když po něčem hodně touží a udělá pro to všechno, může se to podařit," usmívá se optimisticky věčně dobře naladěný Jiří Ježek.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme