Klára Spilková těsně neprošla na Prague Golf Masters cutem

Klára Spilková nezopakuje deváté místo na Raiffeisen Prague Golf Masters - turnaji Ladies European Tour. Sedmnáctiletá česká golfová jednička totiž neprošla na hřišti ve Vysokém Újezdu na Berounsku cutem. V součtu obou dní zahrála +3 a nedělní boje jí tak utekly o jednu ránu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfistka Klára Spilková po jednom z odpalů | Zdroj: ČTK

Hned dvě rány jste ztratila na pětiparové jamce číslo 12. Co se stalo?

Po druhé ráně jsem skončila nešťastně v bunkeru. Potom jsem to topla z bunkeru až do hustého roughu. Pak jsem dobře přijela na green, ale dala jsem trojpat. Ten jsem nedala dva dny, ale teď přišel. Takže to bylo trošku neštěstí.

Celkově druhá devítka nebyla tak dobrá, jako první. V první -3, ve druhé naopak +3. Co se změnilo? Co se stalo?

Vůbec vám nedokážu říct, co se stalo, co se změnilo. Ta druhá devítka mi asi nepřeje, protože ani včera se mi moc nepovedla. Není mi přána.

Při druhé devítce začalo poměrně foukat. Jak moc velkou roli hrál vítr?

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Pešička vyzpovídal na Prague golf Masters Kláru Spilkovou, která neprošla cutem

Vítr hraje určitě pořád roli. Dneska mi nepřišlo, že by moc foukalo, bylo to lepší než včera. Takže jsem to brala pozitivně.

Jak se vám hraje, když jste se vlastně celou dobu pohybovala na hranici cutu? Jak moc je to těžké, když golfistka sleduje každou ránu, každá rána rozhoduje, jestli postoupí nebo nepostoupí do finálových kol?

Nesmí na to moc myslet a hrát nejlíp, jak umí. Je to samozřejmě trošku víc stresující než normálně, když jste v pohodě za hranicí cutu. Když jsem ještě k tomu doma, tak je to pro mě ještě horší. Ale nesmíte to vůbec vnímat.

Po turnaji budete mít měsíční pauzu. Co vás čeká? A na kterém turnaji si věříte, že byste mohla splnit svoje předsezónní předsevzetí, po loňském druhém místě vyhrát turnaj Ladies European Tour?

Teď mě určitě čeká škola a potom jedu do Irska. Hodně se mi líbí třeba v Dubaji, což je úplně závěrečný turnaj. Takže třeba tam by to mohlo vyjít.

Václav Pešička, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme