Klíčové české basketbalistky svět uznává, říká expert

České basketbalistky se blýskly před světem nečekanými stříbrnými medailemi z domácího MS. Skvělé výkony hráček ale zase takovým překvapením nebyly. „O jejich kvalitách se ve světě už dlouho ví,“ říká basketbalový expert a ředitel firmy PP Group zaměřené na sportovní marketing Phillip Parun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medailový ceremoniál mistrovství světa v basketbale žen. České hráčky se radují ze stříbrných medailí.

Medailový ceremoniál mistrovství světa v basketbale žen. České hráčky se radují ze stříbrných medailí. | Zdroj: ČTK

Faktorů, které vedly k obrovskému úspěchu Češek, bylo podle něho hodně:

„Byl výborně poskládaný tým, skvělou práci odvedl i realizační tým a díky domácímu prostředí se mohlo k nám přiklonit i trochu štěstí,“

Přehrát

00:00 / 00:00

Phillip Parun mluvil v Ozvěnách dne o významu úspěchu českých basketbalistek

Po úspěchu v národním týmu přichází v týmových sportech většinou i ke kariérnímu posunu u klíčových individualit v podobě lepších smluv či lukrativních přestupů.

„Určitě hráčky byly vidět. Ale ty klíčové už jsou hodně zkušené, ve světě se o nich ví a jejich výkony nebyly překvapením, jako tomu bylo třeba u našich fotbalistů na Euro 96,“ připomněl Parun.

Zmiňovaný fotbalový úspěch se dá s tím aktuálním basketbalovým srovnat, ale ekonomické využití úspěchu pro jednotlivce je nesrovnatelné.

„Samozřejmě záleží na jaké jsme úrovni, ale obecně je to rozdíl mezi platy fotbalistů a basketbalistek s trochou nadsázky jako mezi monzunem a kapkou,“ srovnával expert.

Některé hráčky samy přiznávají, že kdyby se mistrovství nekonalo na domácí půdě, tak daleko by nedošly. Loni skončily na evropském šampionátu až desáté. Domácí prostředí tedy hrálo zřejmě velmi důležitou roli.

„Ale finále mistrovství světa je finále mistrovství světa a je jedno, jestli se hraje tady, nebo na druhé straně světa. Pozitivní je, že kolem turnaje byla obrovská medializace i mimo basketbalové hřiště. Basketbalistky se dostaly do centra zájmu. Turecký mužský tým taky dokázal, že domácí prostředí je důležité, když mu pomohlo do finále,“ dodal Parun.

Václav Rojík, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme