Klisna Orphee des Blins závod v britském Cheltenhamu nedokončila

Po třech letech se v Anglii představil zástupce českých dostihů. Desetiletá klisna Orphee des Blins se ale v lázeňském Cheltenhamu neprosadila. Vítězka Velké pardubické tam měla k odpočinku hodně daleko a dostih na velmi těžké půdě nedokončila. Žokej Faltejsek ji zadržel 400 metrů před cílem. V té době už na přední noze neměla podkovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný Jan Faltejsek s klisnou Orphee des Blins vyzráli na 122. Velké pardubické na všechny překážky i soupeře | Zdroj: ČTK

Klisna Orphee des Blins odskakovala do dostihu s třetím nejnižším kurzem z 16 koní. Vítězku Velké pardubické britští bookmakeři stavěli za duo Baltazar King a Uncle Junior. Nakonec zvítězil druhý jmenovaný, mimochodem šestý z letošních Pardubic.

Před měsícem byla na východě Čech těžká půda, a tak se očekávalo, že desetiletá klisna zvládne i britské podmínky. Hluboký podklad ale Orphee des Blins v Cheltenhamu nesvědčil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Orphée des Blins měla na dostizích v Cheltenhamu problémy, do cíle nedojela

„Polovina toho dostihu byla na těžké půdě, druhá byla lepší, ale ona neměla klid. Celou dobu měla problémy a nemohla se pořádně nadechnout,“ říkal po závodě trenér Grzegorz Wroblewski.

Nejen vysoké tempo a hluboká půda zhatily plány týmu z Čech. Během dostihu totiž ztratila podkovu, ale trenér zásadně vyvrací spekulace o tom, jak by klisna dopadla, kdyby se to nestalo. Stejného názoru je i žokej Jan Faltejsek, který seděl v sedle vítězky letošní Velké pardubické. Hlavní problém vidí jinde.

„V Čechách tak měkká půda jako tady nikdy není a nebude. Tady to trochu lepí, je to strašně těžké, a to ji dost zastavilo,“ souhlasí Faltejsek s trenérem Wroblewskim, a rozdíl je podle něj také v taktice.

„Tady se prostě odskočí a jede se. A kůň, který vydrží cválat, má šanci na vítězství. U nás se používá více taktiky, je to jiné.“

I když Orphee des Blins svůj premiérový dostih na ostrovech nedokončila, určitě stojí za pochvalu fakt, že se o koních z Čech zase po třech letech v Anglii mluvilo.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme