Kluci ještě neřekli poslední slovo, myslí si trenér českých volejbalistů

Čeští volejbalisté nesplnili na mistrovství Evropy cíl, který si před šampionátem stanovili. O kýžený postup ze skupiny přišli nedělní prohrou s Německem 0:3 na sety. Neúspěch ale může být paradoxně velmi dobrým vkladem do budoucna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté první zápas ME nezvládli | Foto: Český volejbalový svaz

„Je tady převážná většina hráčů z české extraligy. Myslím si, že kluci odevzdali maximum, co mohli,“ říkal po vyřazení českých volejbalistů ve skupině trenér Zdeněk Šmejkal.

Do Sofie odvezl tým, ve kterém polovina hráčů neměla na svém kontě ani jediný start na mistrovství Evropy. Pro Janoucha, bratry Bartošovy, Fingera, Michálka či Pfeffera byly zápasy proti silným soupeřům na významné akci obrovskou zkušeností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalová reprezentace na mistrovství Evropy neuspěla, ale i neúspěch může být dobrým vkladem do budoucna. Více Petr Kadeřábek

„Zápas s Holandskem a s Bulharskem jsou pro mě zkušenosti. Dnešek moc nepočítám, protože tam nebylo nic kladného. Myslím si, že se na turnaji velice dobře ukázal Jakub Janouch, který do budoucna určitě bude nahrávačská jednička, a Michal Finger, který také zahrál výborný turnaj,“ svěřil se zklamaným hlasem po zápase s Německem Adam Bartoš.

Příliš zklamaný ale být nemusí. To, že se čeští mladíci mohou měřit v budoucnu s evropskou elitou, ukázal zápas s Bulharskem. Musí na sobě ale dál pracovat a pak se tah trenéra Zdeňka Šmejkala se zařazením velkého počtu mladých hráčů do nominace může velice dobře zúročit v následujících letech.

„Doufám, že si kluci budou považovat, že dosáhli tohoto výsledku a budou na sobě pracovat, protože si myslím, že i ostatní zápasy ve skupině ukázaly, kde nás tlačí bota. Jsem přesvědčený, že tato generace a tito kluci ještě neřekli poslední slovo,“ uzavřel Zdeněk Šmejkal.

Petr Kadeřábek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme