Knapkovou a Synka čekají finálové jízdy MS. S konkurencí méně předvídatelnou než obvykle

Olympijská místa už skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek vybojovali, teď se na mistrovství světa pokusí získat i medaili. V odpoledních finále je ale na francouzském jezeře Aigubelette čeká těžká práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek a Mirka Knapková na veslařském mistrovství světa ve Francii | Zdroj: ČTK

Ondřej Synek vyhrál minulé dva světové šampionáty, loni po na nádherném souboji s legendárním Novozélanďanem Mahé Drysdalem. Teď to ale vypadá, že by o medaile, a možná i o zlato, mohla být větší strkanice.

„Vyrovnává se to, přibývají noví lidi. Chorvat letos přibyl, Litevec se hodně zlepšil. Ve skifu je těžké dostat se vůbec do finále,“ připomíná elitní veslař také další konkurenci. A k zajímavému pohybu došlo i v ženském skifu s jinak velkou favoritkou v Australance Kim Crowowé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek se shodují, že konkurence na MS je letos dost nečitelná

„Holky, které postupovaly do finále ‚áčka‘ jsou najednou v ‚céčku‘. Je to letos nepředvídatelné. Nevím, jestli to není kvůli olympiádě. Ta je v našem sportu nejdůležitější a všichni se na ní více připravují,“ dumá Mirka Knapková před finále.

Obě skifařské jízdy o medaile asi nabídnou zajímavou podívanou, ve které by rády uspěly i české hvězdy.

„Splněno budu mít, až se mi bude houpat medaile na krku. Ať bude jakákoliv, bude po letošní sezoně zasloužená. Celou sezonu jedu vlastně zezadu, nevyhrál jsem žádný závod,“ říká Ondřej Synek.

Cenný kov by brala také Mirka Knapková, i když svůj hlavní cíl - vybojovat účastnické místo na olympijských hrách - už splnila.

„Chci vyhrát, být co nejrychlejší. Pokud by se mi ale jelo dobře a dostala bych ze sebe maximum, tak bych byla spokojená,“ nehroutila by se olympijská vítězka, ani kdyby medaili nezískala.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme