Kobeho Bryanta nezastavily v NBA ani zlomený nos a otřes mozku

Americký basketbalista Kobe Bryant ukázal, že basketbalu by obětoval opravdu všechno. Lídr Los Angeles Lakers nastoupil do utkání s Minnesotou, i přestože si z utkání hvězd odnesl po střetu s Dwyanem Wadem zlomeninu nosu a otřes mozku. Proti Minnesotě nastřílel 31 bodů.

Kobe Bryant

Kobe Bryant | Zdroj: Reuters

Do utkání s Minnesotou nastoupil Bryant se speciální ochrannou maskou, ani ta mu ale nebránila v tom, aby podal tradičně dobrý výkon. Obdivuhodné je jeho odhodlání hrát za každých podmínek také proto, že se od začátku sezony potýká s pochroumaným vazem v pravém zápěstí.

Lakers nedali Minnesotě sebemenší šanci a jednoznačně vyhráli 104:85, k čemuž největší měrou přispěl právě Kobe Bryant, autor 31 bodů, ke kterým přidal osm asistencí a sedm doskoků. Minnesota nedokázala nad L. A. vyhrát už sedmnáct utkání v řadě, na včerejší porážce se podepsala i absence Kevina Lovea.

Po šesté v řadě prohráli basketbalisté Washingtonu, tentokrát jim porážku 95:102 uštědřilo Orlando zejména díky povedeným pokusům za tři body – z 36 jich Magic trefili hned 15. Sedm minut před koncem byl ještě stav vyrovnaný, potom ale Orlando trefilo dvě trojky a vedení už nepustilo. Jan Veselý si v dresu Wizards připsal dva doskoky a asistenci, na hřišti odehrál šest minut.

Šlágrem kola bylo střetnutí Chicaga se San Antoniem, v němž nakonec uspěli Bulls 96:89, i když domácí po třech čtvrtinách vedli. Chicagu výrazně pomohl skvělý výkon Derricka Rose, který zaznamenal 29 bodů.

Obrat předvedli basketbalisté New Yorku Knicks, kteří sice v poločase o 12 bodů prohrávali, nakonec ale Cleveland porazili 120:103.

Obhájci titulu z Dallasu museli překousnout třetí porážku v řadě, když nestačili na Memphis a na jeho palubovce prohráli 85:96. Podepsal se na tom i moment ze druhé čtvrtiny zápasu, kdy musel kvůli problémům ze zády odstoupit z utkání lídr Mavericks Dirk Nowitzki.

NBA:

Atlanta - Golden State 82:85, Boston - Milwaukee 102:96, Denver - Portland 104:95, Detroit - Charlotte 109:94, LA Lakers - Minnesota 104:85, Memphis - Dallas 96:85, New Orleans - Toronto 84:95, New York - Cleveland 120:103, Philadelphia - Oklahoma City 88:92, San Antonio - Chicago 89:96, Utah - Houston 104:83, Washington - Orlando 95:102 (za domácí Veselý 2 doskoky a 1 asistence).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít