Kolocová se Slukovou odložily cestu do Afriky, přípravu neobvykle zahájily v Praze

S životem profesionálního sportovce souvisí i časté cestování. Když tedy nikam letět nemusí, neletí a zůstane doma. To platí i u beachvolejbalové dvojice Kristýna Kolocová - Markéta Sluková, které v Praze začíná příprava na další sezonu. Pátý pár z olympijských her v Londýně tak oproti minulým rokům mění plány a do Jižní Afriky, kam na podzim vždy odjížděl, odcestuje až po Novém roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Sluková (vlevo) s Kristýnou Kolocovou se radují po prvním zápase na MS v Polsku (Ilustrační foto) | Foto: Jaroslav Bartoš

„Loni jsme odjely už koncem listopadu. Byly jsme tam skoro až do března, takže téměř čtyři měsíce. Bylo ideální, že jsme se mohly už na místě věnovat jednotlivým fázím v posilovně i na písku, ale bylo to strašně dlouhé a náročné. Letos byla sezona dlouhá, a tak jsme končily až koncem října. Chtěly jsme teď být trochu víc doma,“ odůvodňují Maki a Kiki, jak se dvěma volejbalistkám už od základní školy přezdívá, proč chtějí zůstat ještě chvilku v České republice.

A jaký je tedy přesný plán? Na jednoduchou otázku se dá čekat jednoduchá odpověď, v tomto případě to ale tak úplně neplatí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beachvolejbalová dvojice Kristýna Kolocová - Markéta Sluková začala s přípravou na novou sezonu neobvykle v Praze

„Zhruba v půlce ledna odjedeme do Afriky. V plánu to máme na šest týdnů, nemůžeme to ale úplně specifikovat, protože kalendář na následující sezonu zatím není hotový. A nikdo netuší, jaký bude. Je možné, že budou turnaje začínat v březnu, ale třeba také už v únoru,“ popisuje Kristýna Kolocová.

Se svou spoluhráčkou jsou po loňské sezoně a před tou následující usměvavé. Jejich výsledky byly možná trošku za očekáváním, což ale souvisí například s tím, že měla Markéta Sluková během sezony zdravotní problémy. Z toho důvodu měla dvojice pauzu a neukázala se domácím fanouškům na pražském Super Cupu. Po návratu Slukové ale znovu předváděla skvělé výkony.

„To, že jsme měly přestávku, bylo nešťastné. Bylo to ve chvíli, kdy jsme měly sezonu dobře rozjetou. Na druhou stranu jsme rády, že jsme se vůbec mohly vrátit a ještě odehrát poslední dva turnaje. Jsme tedy spokojené, měly jsme dobré výsledky. Poprvé jsme nakoukly do semifinále, porážely jsme top týmy, které jsme doposavad neporážely. Nemůžeme si tedy na nic stěžovat,“ uzavírá Kristýna Kolocová.

Štěpán Pokorný, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme