Kolocová se Slukovou postoupily přes Brazilky do čtvrfinále

Jako úspěšné budou rozhodně hodnotit Hry v Londýně české beachvolejbalistky Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou. Po dnešním vítězství 2:1 na sety nad Brazilkami Antonelliovou a Rochavou postoupily už mezi nejlepších osm párů.

Markéta Sluková se objímá po první výhře na OH se svou spoluhráčkou Kristýnou Kolocovou | Zdroj: Reuters

Po třech zápasech ve skupině dnes začaly české hráčky svůj zápas play off proti Brazilkám ve velkém stylu. Favorizovaný jihoamerický pár porazily v prvním setu za dvacet minut 21:16.

I do druhé sady vstoupily české plážové volejbalistky velmi dobře, když vedly už 10:6. Brazilky ale zúročily své zkušenosti a na Klocovou se Slukovou se nejdřív dotáhly a pak i celý set vyhrály v dramatické koncovce 22:20.

Závěrečnou zkrácenou sadu začaly opět skvěle české reprezentantky a dostaly se do vedení 4:1. Brazilky začaly být nervózní a za stavu 8:4 si vzaly time out. Ani to jim ale nepomohlo a tie-break prohrály 9:15.

Ve čtvrtfinále český pár narazí na Američanky Rossovou a Kessyovou.

30. LOH v Londýně:
Plážový volejbal:
Ženy:
Osmifinále: Kolocová, Sluková (10-ČR) - Talita, Antonelliová (5-Braz.) 2:1 (21:16, 20:22, 15:9)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít