Kolocová se Slukovou skvěle vlétly do olympijské beachvolejbalové kvalifikace

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou zvládají své předsevzetí a na turnajích světového okruhu končí do 10. místa. A na těch prvních dvou dokonce skončily páté, což je vzhledem k olympiádě a její kvalifikaci opravdu skvělý začátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České beachvolejbalistky v Římě na medaili nedosáhly | Zdroj: ČTK

První turnaj v Brazílii české reprezentantky nehrály. Někdo by se mohl zeptat proč, když každý bod ze světové série je teď hodně cenný. Jenže by dostal odpověď asi takovou: Chceme se co nejlépe připravit na nejtěžší boje. To se aktuálně nejlepší české dvojici vyplatilo, a jak se říká, ovoce sklidila hned na svém premiérovém podniku v Číně, kde skončila pátá.

Následně se Markéta s Kristýnou přesunuly do Pekingu na první grandslam sezony. Los jim určil poměrně nepříjemnou skupinu kde byly několikanásobné mistryně Evropy z Německa Gollerová s Ludwigovou. S těmi české hráčky odehrály nejlepší zápas kariéry, když favoritky deklasovaly 21:14 a 21:16.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijská kvalifikace beachvolejbalistek odstartovala pro český pár Kolocová-Sluková na výbornou

Nakonec skončily znovu na skvělém pátém místě a navíc si připsaly několik cenných bodů do olympijského žebříčku, kde se teď dělí se Švýcarkami a Rakušankami o 10. příčku. Hned po skončení turnaje se musely české beachvolejbalistky bleskově zabalit, protože už měly letenky do Pekingu.

Tam zítra začíná poslední čínský turnaj a druhý letošní grandslam. Jak si v něm Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vedly, o tom nejpozději po nedělním finále.

Jakub Kanta, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme