Kolová už Čechy netáhne, na MS v Brně dorazili hlavně zahraniční fanoušci

Kolová bývala v Československu téměř národním sportem. Fanoušci obdivovali legendární dvojici bratrů Pospíšilových, která sbírala jeden mistrovský titul za druhým. Dříve mimořádně oblíbená zábava dnes ale zajímá jenom pár nadšenců. Na MS v Brně dorazilo Čechů málo, odradily je i drahé vstupenky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Skoták (vlevo) a Pavel Šmíd získali na MS bronzové medaile | Zdroj: ČTK

Třetí místo Petra Skotáka s Pavlem Šmídem fanoušci nadšeně oslavovali, hlavně ostrůvek těch skalních v modrých dresech s nápisem Start Plzeň. „Kolová je malý sport a všichni se znají, takže kamarádi přijeli podpořit,“ říká jeden ze skupinky fanoušků, která objíždí světové šampionáty.

Českých fanoušků ale bylo v hledišti málo, jasnou převahu měli příznivci zahraničních týmů. Nejlepší atmosféru vytvářeli Švýcaři s typickými obřími kravskými zvonci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Malého množství českých fanoušků na brněnském MS si všiml reportér ČRo Jan Suchan, zeptal si i bratrů Pospíšilových

„Je jedině dobře, že tu byli i oni, protože tomu dokážou dát atmosféru. Hrát takové v atmosféře je pro každého sportovce úžasný zážitek,“ těšilo českého reprezentanta Petra Skotáka.

Hodnocení Jana Pospíšila je ale úplně jiné: „Strašně mě mrzí, že v Brně lidi na kolovou nepřišli.“ „Je to hlavně tím, že lidé chodí tam, kde jsou výsledky. Přijdou a snaží se podpořit hlavně domácí,“ doplňuje svého bratra a parťáka z dvojice dvacetinásobných mistrů světa Jindřich Pospíšil.

„Když vezmu naši kariéru, tak fandové věděli, že když uvidí na hřišti ‚Pospece‘, bude to základ krásného prožití hry a konečného vítězství. Z toho měli fandové radost, proto se zajímali o sálovou cyklistiku a speciálně o kolovou,“ vzpomíná Jindřich Pospíšil.

Nižší počet českých fanoušků v královopolské sportovní hale mohly způsobit také ceny vstupenek. Třídenní permanentka stála 2000 korun, na nedělní vyvrcholení šampionátu se mohli příznivci dostat za 800 korun.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme