Kompletní medailovou sbírku z kanálu Eton Dorney završil čtyřkajak, má bronz

Po zlatu skifařky Mirky Knapkové a stříbru Ondřeje Synka si na olympijském kanále Eton Dorney vyjel medaili i čtyřkajak Josef Dostál, Daniel Havel, Lukáš Trefil, Jan Štěrba, a to bronzovou. Deblkanoe ve složení Jaroslav Radoň a Filip Dvořák obsadila ve finále 5. místo.

Český čtyřkajak v olympijském semifinále uspěl

Český čtyřkajak v olympijském semifinále uspěl | Zdroj: Reuters

Nedaleko od britského hlavního města, kde veslaře vystřídali rychlostní kanoisté, české posádce deblkanoe chybělo na kilometrové trati něco málo přes sekundu na bronzové medaile. Zlato získali Němci Kretschmer a Kuschela. Druzí dojeli běloruští bratři Bahdanovičové.

Češi na hrách v Londýně vylepšili svoji medailovou bilanci sedmým cenným kovem a o jeden překonali medailovou sbírku z Pekingu. V rychlostní kanoistice získali medaili po šestnácti letech, protože naposledy pod pěti kruhy uspěl Martin Doktor v Atlantě, kde dvakrát vyhrál. Z titulu olympijských vítězů se na čtyřkajaku radují Australané, které spolu s českou posádkou doprovodili na stupně vítězů druzí Maďaři.

Bronzový čtyřkajak nakonec všechno zvládl a teď to půjde pořádně zapít

Český čtyřkajak se ještě před odjezdem do Londýna musel vypořádat s dopingovou aférou Jana Štěrby, aby naplnil medailové ambice. Ve finálové jízdě se možná i proto rozjížděl pomaleji, protože na prvním měřeném mezičase figuroval až na posledním osmém místě. Postupně ale začal zrychlovat a dvě stě metrů před cílem se dotáhl na špici.

V tu chvíli byli na třetí příčce Slováci, ovšem Dostál, Havel, Trefil a Štěrba ještě více přiložili pod kotlem a předjeli je. Na cílové pásce ještě bojovali s Maďary o druhé místo, ti ho však nakonec o 15 setin sekundy uhájili.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Rychlostní kanoistika:

Muži - 1000 m:
C2: 1. Kretschmer, Kuschela (Něm.) 3:33,804, 2. Andrej Bogdanovič, Alexandr Bogdanovič (Běl.) 3:35,206, 3. Korovaškov, Pěrvuchin (Rus.) 3:36,414, 4. Bezuglyj, Prokopenko (Ázerb.) 3:37,219, 5. Radoň, Dvořák (ČR) 3:37,601, 6. Torres, Bulnes (Kuba) 3:42,357, 7. Dimitrescu, Mihalachi (Rum.) 3:43,005, 8. Mao-sing Chuang, Čchiang Li (Čína) 3:48,930
K4: 1. Austrálie (T. Smith, D. Smith, Stewart, Clear) 2:55,085, 2. Maďarsko (Kammerer, Tóth, Kulifai, Paumann) 2:55,699, 3. ČR (Havel, Trefil, Dostál, Šterba) 2:55,850, 4. Německo 2:56,172, 5. Dánsko 2:56,542, 6. Slovensko 2:56,771, 7. Rusko 2:57,375, 8. Rumunsko 2:58,223

Ženy - 500 m:
K1: 1. Kozáková (Maď.) 1:51,456, 2. Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:52,685, 3. Hartleyová (JAR) 1:52,923, 4. Paldaniusová (Švéd.) 1:53,197, 5. Idemová (It.) 1:53,223, 6. Cawthornová (Brit.) 1:53,345, 7. Hansenová (Dán.) 1:54,110, 8. Rikalaová (Fin.) 1:54,333.
K2: 1. Weberová, Dietzeová (Něm.) 1:42,213, 2. Kovácsová, Duševová-Janicsová (Maď.) 1:43,278, 3. Najová, Mikolajczyková (Pol.) 1:44,000, 4. Ja-nan Wu, Jü Čou (Čína) 1:44,136, 5. Schuringová, Schwarzová (Rak.) 1:44,785, 6. Vasconcelosová, Gomesová (Portug.) 1:44,924, 7. Carringtonová, Taylorová (N. Zél.) 1:46,290, 8. N. Moldovanová, O. Moldovanová (Srb.) 1:48,941

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít