Komu se na skifu daří, neměl by z něj slézt, směje se zkušený Ondřej Synek

Pro skifaře Ondřeje Synka konečně začíná na mistrovství světa to pravé závodění. Odpoledne pojede v Amsterdamu semifinále a za dva dny by pak měl bojovat o medaile. A dvojnásobný světový šampion se těší na závěr mistrovství i z jiného důvodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference Sportovec roku 2012, Ondřej Synek | Foto: Filip Jandourek

„Já jsem rád, že už pojedu na dovolenou. Až to budu mít všechno za sebou, budu úplně nejšťastnější," říká sice Ondřej Synek, závodní motivaci má ale velkou.

O postup do finále by mohla připravit českého reprezentanta asi jen vlastní chyba. V neděli tak pravděpodobně znovu dojde na souboj s Novozélanďanem Mahé Drysdalem. Oba začali jezdit na skifu před devíti lety a od té doby soupeří o medailové pozice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Elitní české skifaře čekají semifinálové rozjížďky na MS

„Na tom skifu dlouhověkost je. V posádkách se to samozřejmě mění trochu víc, protože lidí je hodně, a jakmile někdo, hlavně ve velkých státech, nemá výkonnost, tak je hned nahrazený. V malých státech jsou spíš dlouhověcí závodníci. Na skifu, pokud se někomu daří, tak z něj neslejzá.“

A to potvrzuje jednatřicetiletý Synek i pětatřicetiletý Drysdale. Český závodník navíc nemá moc na výběr. V domácích podmínkách je omezený počet kvalitních veslařů a větších posádek.

„Velké veslařské státy jako Amerika, Kanada, Austrálie nebo Zéland mají prostě na osmiveslici třeba třicet lidí. Tam je konkurence velká. Neznamená to, že pokud tam v lodi někdo sedí a vyhraje třeba olympiádu, že hned další sezonu v ní bude sedět znova," vysvětluje skifař Ondřej Synek.

Stejně jako on pojede odpoledne semifinále i Mirka Knapková. Už o zisk medaile se pak bude snažit dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme