Konečný raději boxuje proti vyšším soupeřům. Vyhovuje mi to, říká

Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný má před sebou jediný sportovní cíl - znovu si zabojovat o titul mistra světa. V lehké střední váze se mu to povedlo, dokonce byl chvíli prozatímní světový šampión organizace WBO. Jenže pak prohrál s Rusem Bajsangurovem a následně přestoupil o váhovou kategorii výš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný | Foto: David Kalvas

„Normálně vážím kolem osmdesáti kilo, i pětaosmdesát, takže shazovat do té lehké střední, kterou jsem boxoval dřív na 69,8 kilo pro mě bylo dost obtížné. S věkem už to šlo hůř a hůř, takže jsme se dohodli, že se na to vykašleme a že zkusím proniknout do světové špičky ve vyšší střední váze,“ popisuje důvody této změny Lukáš Konečný.

Momentálně je v organizaci WBO evropským šampionem střední váhy a dnes ho čeká obhajoba titulu proti Francouzi Moezu Fhimovi. Ten je o několik málo centimetrů vyšší než český boxer, který je ale se svými 173 centimetry na podobnou situaci zvyklý a nevadí mu.

„Už v té váze nižší byla většina boxerů vyšších. Mně se i dobře boxuje na vyšší soupeře s delšími nohami. Já pak začínám údery od spodu, to mi vyhovuje,“ odhaluje Lukáš Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Konečný má raději boxerské souboje s vyššími soupeři. Jeden takový ho čeká

V přípravě na zápas studuje soupeře mimo jiné i na videu, nejdůležitější část práce ale udělá v ringu.

„Já víceméně trénuju pořád, ať zápas v dohledu mám, nebo nemám. Po zápase si pak na chvíli hodím kopýtka navrch, na týden, dva nebo tři, jak kdy. Ale víceméně trénuju bez ustání, tvrdší příprava na zápas trvá zhruba tři měsíce s tím, že poslední měsíc už je to o tom, že trénuju s někým, kdo odpovídá mému soupeři.“

Proti Fhimovi je Konečný favoritem, ve světovém žebříčku je na třetím místě. A to má za sebou vlastně jen jeden zápas v nové váze, ve kterém získal evropský titul organizace WBO.

„Jinak bych nebyl na žebříčku organizace tak vysoko, kdybych neměl takové výsledky v předchozí váze. Musel bych si nejprve svoji pozici na žebříčku vybojovat jinými zápasy,“ říká Lukáš Konečný, kterého by vítězství přiblížilo k prvnímu místu a také zápasu o titul mistra světa.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme