Konečný se před soubojem o titul mistra světa těší na fanoušky

První Čech se možná bude večer pyšnit přívlastkem profesionální mistr světa v boxu. Lukáš Konečný se s Francouzem Larbim utká o titul a pás šampiona organizace WBO v lehké střední váze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný se svým soupeřem o titul mistra světa Francouzem Larbim | Zdroj: ČTK

"Pár lístků ještě předám známým a rodině, potom se asi lehce projdu po městě, někde se vyklušu, abych celý den neležel v posteli. Po obědě už to vidím na vypnutí telefonu a odpočinek. Pokusím se usnout, vstávat budu po čtvrté hodině. Pomalu se přichystám a potom přesun do haly," vyprávěl Lukáš Konečný své plány na den zápasu.

Zmíněná hala je ve Vodově ulici, boxerský večer v ní začne v 18 hodin a Konečný bude boxovat od 21 hodin. Je velkým favoritem, chce pobavit diváky, ale nerad by se s Francouzem Salimem Larbim nějak 'páral'.

"Já mám své fanoušky hrozně rád a udělám pro ně hodně, ale pokud budu mít šanci v prvním kole, tak půjde v prvním kole. Pokud bude nebezpečný, tak si to raději ohlídám a vyhraju na body. Pro mě je teď důležitý výsledek," říká brněnský rodák.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lukášem Konečným mluvil reportér Tomáš Kohout

Prozatímní zápasové účty obou boxerů mluví jasně pro něj. Z padesáti duelů prohrál jen tři, ze zbytku dvaadvacetkrát zlikvidoval soupeře K.O. Larbi má za sebou 19 bitev, 17 úspěšných a 4 knock-outy. Je o hodně mladší, méně zkušený, ale troufá si.

"Viděl jsem nějaká videa Lukášových zápasů. Boxuje už hodně let. Je to dobrý bojovník, hodně silný, zkušený. Ale já jsem mladý a hladový," varuje svého soka Larbi.

Navíc není pod tlakem, zato kolem Lukáše Konečného je značný humbuk...

"Ano, otravujete mě, ale patří to k tomu, vím o tom. Na druhé straně je dobré, že je to doma, že je o mě zájem, protože aspoň nemůžu přemýšlet nad hloupostmi, co by, kdyby," lehce se smířil s mediální pozorností Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér pražského boxerského klubu Palaestra Jan Balog byl hostem Ranního interview

A je mu jasné, že ta divácká ho vybudí. "Samozřejmě mě fanoušci ovlivní. Jak můj výkon, tak i dejme tomu styl boxu, jaký předvedu. Ale stejně se budu snažit zůstat při smyslech, chladný a tak dále," prohlásil Lukáš Konečný.

"Jeho nejsilnější stránky jsou v jeho přístupu k tréninku - je to nesmírně poctivý člověk. Má obrovský fond a předpoklady to vyhrát. Podle mě má všechno, co má mít komplexní boxer na vrcholové úrovni," komentuje Konečného šance trenér pražského boxerského klubu Palaestra Jan Balog.

Podle něj by mohlo mít vítězství českého boxera i jiný efekt než jen zisk pásu pro mistra světa: další motivaci pro malé začínající naděje.

"Naprosto. To je cíl dětí, uspět na Evropě, na světě, na olympiádě a pak přejít mezi profíky. A Lukáši nebo Ondřeji Pálovi se chtějí podobat," říká Balog.

Tomáš Kohout, Jan Pokorný, Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme