König dojel druhý v 17. etapě Vuelty, triumf mu unikl o šest sekund

Leopold König skončil druhý v 17. etapě Vuelty, druhý triumf v kariéře na Grand Tours mu utekl o šest sekund. Na obávané cílové „stěně“ Mas de la Costa v Lluceně, kterou cyklisté zdolávali při dvacetiprocentním stoupání, ho porazil Švýcar Mathias Frank. König promarněné šance litoval a vyčítal si, že na Franka zaútočil pozdě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český cyklista Leopold König obsadil druhé místo v 17. etapě Vuelty | Foto: Reuters

„Udělal jsem velkou chybu. Přepočítal jsem se. A beru za to veškerou odpovědnost na sebe. Nevěřil jsem, že to (Frank) udrží,“ řekl König webu iDNES. „Držel jsem si tempo a byl připravený zaútočit ve finále. Ale on jen na konci opravdu tvrdě. Moje velká chyba. Stála mě etapové vítězství,“ litoval.

V úniku se příliš zaměřil na Nizozemce Roberta Gesinka, jenž dojel třetí. „Přitom vše bylo skvěle rozjeté. V životě by mě nenapadlo, že Frank to pak udrží až do cíle. Síly jsem ještě měl, jen jsem je šetřil, že je budu potřebovat na Gesinka. Místo 300 metrů před cílem jsem měl zaútočit na Franka 500 metrů před cílem a vyhrál bych. Zaváhal jsem,“ řekl König.

V neděli nabral obrovskou ztrátu a ztratil šance na celkové pódium, po dni volna si dnes chtěl spravit chuť. Vyrazil do úniku, v němž bylo 28 jezdců včetně Franka. Švýcarský hrdina se rozhodl zaútočit zhruba 30 kilometrů před cílem, pod kopec si přivezl 25 sekund k dobru.

Český profesionál z týmu Sky se v závěrečném stoupání držel v popředí a sbíral síly na boj o vavřín, Franka už ale nedojel. V cíli König zklamaně kroutil hlavou, druhému etapovému vavřínu na Vueltě po třech letech byl blízko.

Až do neděle se přitom držel v popředí závodu a mohl útočit na stupně vítězů. Sky ale etapu nezvládla, König ztratil přes 53 minut i šance na úspěch. „Tohle není moje Vuelta. Snažil jsem se spravit si chuť po 15. etapě, nechtěl jsem se vzdát a tým mi dnes dal šanci. Za to jsem vděčný. Ale selhal jsem,“ dodal König na webu týmu Sky.

V čele průběžného pořadí se nic nezměnilo. V červeném trikotu bezpečně zůstal Kolumbijec Nairo Quintana, druhý je nadále s odstupem tří minut a 37 sekund Brit Christopher Froome. Kvarteto hlavních favoritů dojelo do cíle více než tři minuty po Frankově vítězství. Zdeněk Štybar dnes ztratil 17 a půl minuty.

Čtvrteční etapa je rovinatá a vede z Requeny do Gandíe, pak přijde na řadu individuální časovka a v sobotu závěrečná horská etapa. Nedělní dojezd do Madridu už je jen symbolický.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme