Kopecký s Hänninenem jsou favority Janner rallye

Juho Hänninen a Jan Kopecký z továrního týmu Škoda motorsport budou hlavními favority úvodního podniku mistrovství Evropy a současně českého šampionátu v automobilových soutěžích - rakouské Janner rallye.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kopecký | Zdroj: ČTK

Během dvou dnů čeká na bezmála stovku posádek v okolí Freistadtu nedaleko česko-rakouských hranic 18 rychlostních zkoušek o celkové délce 239 kilometrů. Po posledním sněžení jsou plné dvě třetiny z nich pod sněhem, a soutěž tak slibuje podobnou podívanou jako legendární rallye Monte Carlo.

Mezi favority jsou i Pavel Valoušek s Peugeotem 207 S2000 nebo Václav Pech, který pro letošní sezónu vyměnil své tradiční Mitsubishi za Mini Copper S2000.

„To auto mě nadchlo. Výkon není u toho vozu dominantní, to mi trochu schází, ale jízdními vlastnostmi a obecně chováním a z toho plynoucím odlišným stylem jízdy, který to vyžaduje, je to auto mnohem rychlejší,“ pochvaluje si Pech.

„Jsem schopen s tím jet rychleji než s naším stávajícím Mitsubishi. Ale jestli je Mini Cooper v téhle formě, v níž pojede český mistrák, tak dobrý jako tovární Fabie 2000, na to si musíme počkat.“

Soutěž odstartuje dnes v půl osmé, vítěze budeme znát v sobotu vpodvečer po páté odpolední. Radiožurnál vám bude přímo z rallye přinášet pravidelné vstupy.

Petr Jansa, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme