Kopecký vyhrál Rumunskou rallye a pojistil si vedení v ME

O tři minuty před francouzským veteránem Francoisem Delecourem vyhrál Rumunskou rallye Jan Kopecký a upevnil si vedení v mistrovství Evropy. Tovární jezdec Škody ve druhé etapě ovládl všech šest rychlostních zkoušek a výrazně navýšil svůj náskok, který po úvodním dnu činil 15 sekund.

Český automobilový jezdec Jan  Kopecký  obsadil druhé místo v Rallye San Remo a stejná pozice mu patří i před posledním dílem seriálu Inernational Rallye Challenge

Český automobilový jezdec Jan Kopecký obsadil druhé místo v Rallye San Remo a stejná pozice mu patří i před posledním dílem seriálu Inernational Rallye Challenge | Zdroj: ČTK

Kopecký si po nedávném premiérovém triumfu v Rallye Bohemia v českém šampionátu připsal další úspěch. "Mám velkou radost, že se mi letos povedlo vyhrát už druhou šotolinovou soutěž," uvedl český jezdec, který první vítězství na tomto povrchu vybojoval v dubnu na Azorských ostrovech. "Bylo tam pár míst, kde člověk musel jet hlavou a rozhodovat se, kde na to šlápnout a kde ne," dodal.

V letošním ME zaznamenal Kopecký už čtvrté prvenství: seriál zahájil vítězstvím v Jänner Rallye v Rakousku a poté se radoval i na Kanárských ostrovech a na Azorech. Na Korsice byl druhý. V čele pořadí má výrazný náskok před Irem Craigem Breenem, který v Rumunsku nestartoval.

1. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia S2000) 2:18:07,8, 2. Delecour, Savignoni (Fr./Peugeot 207 S2000) -3:02,8, 3. Arai, McLoughlin (Jap., Austr./Subaru Impreza) -6:03,6, ...7. Orsák, Kostka (ČR/Mitsubishi Lancer Evo IX) -9:15,6, 9. Tlusťák, Vyoral (ČR/Škoda Fabia S2000) -11:39,1.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít