Kopfstein chce napravit nepovedený vstup do Air Race. Ve Spielbergu má domácí trať

Vstup mezi světovou akrobatickou elitu se pilotovi Petru Kopfsteinovi nepovedl úplně podle představ, další závod prestižní série Red Bull Air Race ale vnímá o to víc jako svoji velkou šanci. Zvlášť, když se bude mezi pylony létat na závodním okruhu v rakouském Spielbergu, kde si karlovarský rodák udělal mezi světovou elitou už velké jméno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kopfstein | Foto: Adam Kebrt

„Let byl opatrný až příliš, takto opatrní jsme být nechtěli, ale vyšlo to tak. Měli jsme málo nalétáno a těžko se zkoumalo, jaká je správná linie a jak blízko k ní můžete letět,“ vysvětlil Petr Kopfstein, proč se mu nedařilo na prvním závodě Air Race v Abu Zabí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Kopfstein chce na své domovské trati v Rakousku vylepšit výsledek z úvodního zápasu Red Bull Air Race

Ve Spojeným arabských emirátech skončil český reprezentant na 13. místě ze 14. pilotů. Při premiéře v nejsilnější kategorii Master Class je ale každý nováček pod přísným dohledem organizátorů závodu a tak vlastně fakt, že pilotoval bez chyby je pro něj aktuálně tím více podstatnějším než samotná rychlost.

Velkou pozornost navíc vzbudil design jeho stroje, který vypadá, jako by prošel tetovacím salonem. „Design je hodně odvážný, nám se ale hodně líbí a ohlasy jsou hodně pozitivní,“ těší pilota, jehož stroj je nejodvážněji vyzdobený v celém startovním poli.

Za týden ve Štýrsku by mohl upoutat nejen výzdobou stroje. „V Abú Zabí jsme byli schopní letět o čtyři pět vteřin rychlejší čas. Pokud se nám povede rozlétat se s letounem v trati, mohlo by to rozhodně dopadnout lépe rozhodně z pohledu času. Umístění je další věc.“

Na výškově členitou trať ve Spielbergu má Kopfetsin navíc samé dobré vzpomínky. V slabší kategorii Challenger Class si na ní vylétal loni 2. místo, v sezoně 2014 zde pak slavil historické vítězství v celém ročníku.

#tbt Vzpomínka na náš první kvalifikační let v ...

„Pro mě je to domácí závod. Cítím se tam dobře a moji praprarodiče jsou z Rakouska. Neznal jsem je, ale moje rodina odtamtud pochází, i proto to mé německé jméno,“ přidává Petr Kopfstein ještě jeden důvod, proč se na závody, které odstartují kvalifikací 23. dubna, těší více než jakékoliv jiné.

Trať kde piloti přistávají na cílové rovince závodního okruhu, je z Prahy vzdálena 5 hodin jízdy. Automobilová vítězství tam slavili takoví velikáni jako Alain Prost, Nigel Mansell nebo Michael Schumacher.

„Jsme tam proto, abychom se pohybovali vepředu. Naším snem je celý seriál vyhrát. V dlouhodobém horizontu míříme nejvýš, co to půjde,“ odhaluje své ambice Petr Kopfstein.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme