Korbela čeká první mistrovství před domácím publikem

Za čtvrté místo na olympiádě Český olympijský výbor finanční prémii obvykle neuděluje. Výkony stolního tenisty Petra Korbela však vzbudily před 14 lety v Atlantě takovou pozornost, že se navzdory "bramborové medaili" bonusu dočkal. V době svého životního úspěchu nejspíš netušil, že se i v těchto dnech bude chystat jako aktivní hráč na další velkou mezinárodní akci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká ping-pongová reprezentace v čele s Petrem Korbelem (druhý zleva) před ME | Zdroj: ČTK

Ačkoli hraje se soupeři i třeba o dvacet let mladšími, je stále nejlepším českým stolním tenistou. Ve svém věku téměř čtyřiceti let už nebývá nervózní. A to ani z faktu, že vůbec poprvé ve své kariéře bude hrát na vrcholné akci před domácím publikem a navíc téměř ve svém rodišti.

Přitom ale chybělo málo a jeho účast na ostravském mistrovství Evropy se mohla zkomplikovat. Dva měsíce před šampionátem dostal Petr Korbel do ruky zánět šlach.

Přehrát

00:00 / 00:00

Korbela čeká první mistrovství před domácím publikem

"Zranění je pryč, ruka je v pořádku. Před šampionátem se teď cítím dobře, i na tréninku. Údery pasovaly, snad to tak půjde dál," zaklepal na pomyslné dřevo Petr Korbel, kterému naštěstí pro české barvy zabrala předepsaná antibiotika. Díky tomu se tak vyhnul chirurgickému zákroku, který reálně hrozil.

"Otok zmizel po třech, čtyřech dnech. Pak jsem musel mít dvanáct dní na ruce pevnou ortézu, kterou mi poté vyměnili za menší neoprénovou. S tou už jsem pak mohl rukou hýbat víc a také jsem s ní zpočátku trénoval," popisuje bronzový medailista dvouhry mužů na evropském šampionátu 2000.

Více než zranění naštvala Korbela bundesliga

Zánět šlach přípravu havířovského rodáka zbrzdil o tři týdny. Podle Petra Korbela by to však na jeho výkony nemělo mít vliv. Sám totiž se smíchem dodává, že v jeho věku stejně více regeneruje, než trénuje.

"Když jsem nemohl hýbat s rukou, tak jsem aspoň chodil běhat a posiloval jsem nohy. Rozhodně jsem jen neležel. Velký tréninkový skluz jsem nenabral", uklidňuje fanoušky Korbel, ale dodává:

Petr Korbel | Foto: www.pingpong.cz

"Horší bylo, že do toho zasáhla bundesliga, kvůli které jsem musel cestovat. Němci by konečně mohli pochopit, že když je nějaký šampionát, může bundesliga počkat," rozčílil se na závěr hráč týmu z města Herne.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme