Kornfeil dojel na Grand Prix v Brně devátý, kategorii MotoGP ovládl Lorenzo

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky deváté místo. Druhý Čech na startu kategorie Moto3 Karel Hanika skončil po pádu na 26. místě. Závod, který byl po pádech v úvodu zkrácen z 19 na 12 kol, vhyrál Ital Niccolo Antonelli. Královskou kategorii MotoGP ovládl Španěl Jorge Lorenzo, jediný český zástupce Karel Abraham skončil 21.

Jakub Kornfeil před startem závodu kategorie Moto3

Jakub Kornfeil před startem závodu kategorie Moto3 | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

Závod třídy Moto3 poznamenaly dva hromadné pády v úvodním kole.

V rychlém sledu spadli vždy čtyři závodníci a nejhůře dopadl Argentinec Gabriel Radriguez, pro kterého musela na trať přijet sanitka. Podle prvotních informací by ale nemělo být zranění teprve 18letého jezdce vážné.

Opakovaný start nesvědčil Karlu Hanikovi, který byl po prvním startu pátý. Po tom druhém se ale v pořadí propadl ze sedmého místa až na začátek druhé desítky.

OBRAZEM: Jubilejní 50. ročník Velké ceny silničních motocyklů v Brně vrcholí

Nejlepšího českého jezdce v letošní sezoně seriálu mistrovství světa navíc potkal ve druhém kole pád a v závodě pokračoval na konci startovního pole.

Krátce před pádem Haniku předjel i Kornfeil, který se dlouho držel na desáté příčce. Nakonec si ještě o jednu příčku polepšil po pádu Francouze Alexise Masboua.

Karel Hanika skončil po pádu na 26. místě | Foto: Petr Bušta

Závod třídy Moto2 vyhrál na Masarykově okruhu francouzský motocyklista Johann Zarco, lídr mistrovství světa zvítězil počtvrté v sezoně. Druhý ve Velké ceně České republiky dojel Španěl Tito Rabat, třetí byl jeho krajan Álex Rins.

Španěl Lorenzo se triumfem v nejsilnější kubatiře posunul do čela průběžného pořadí mistrovství světa. Stejný počet bodů má Ital Valentino Rossi, který dojel v Brně třetí.

Abraham sužovaný zdravotními problémy dojel na poslední, jednadvacáté příčce.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Antonelli 25:56,866, 2. Bastianini (oba It./Honda) -0,152, 3. Binder (JAR/KTM) -0,376, 4. Vázquez -0,540, 5. Navarro (oba Šp./Honda) -0,560, 6. Fenati (It./KTM) -0,821, ...9. Kornfeil -1,420, 26. Hanika (oba ČR/KTM) -37,086.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. Kent (Brit./Honda) 199 b., 2. Bastianini 154, 3 Fenati 122, 4. Oliveira (Portug./KTM) 111, 5. Vázquez 109, 6. Binder 99, ...16. Hanika 33, 18. Kornfeil 26.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 41:02,500, 2. Rabat -1,421, 3. Rins -1,785, 4. Á. Márquez (všichni Šp./Kalex) -4,393, 5. Lowes (Brit./Speed Up) -7,844, 6. Folger (Něm./Kalex) -8,056.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. Zarco 224, 2. Rabat 145, 3. Rins 144, 4. Lowes 118, 5. Lüthi (Švýc./Kalex) 118, 6. Siméon (Belg./Kalex) 92.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:53,042, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -4,462, 3. Rossi (It./Yamaha) -10,397, 4. Iannone (It./Ducati) -13,071, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -15,650, 6. Dovizioso (It./Ducati) -15,725, ...21. Abraham (ČR/Honda) -2:02,655.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. Lorenzo 211, 2. Rossi 211, 3. M. Márquez 159, 4. Iannone 142, 5. Smith (Brit./Yamaha) 106, 6. Dovizioso 104.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít